Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Konec října bude patřit "festivalu s bublinou"

USA

  12:06
PRAHA - Komiksová alba, výstavy, filmy i divadelní představení a workshopy chystají organizátoři sedmého ročníku mezinárodního festivalu KomiksFEST! Přehlídka se uskuteční od 27. října do 3. listopadu na dvou desítkách míst po celé Praze. Kromě českých tvůrců se představí i kreslíři ze Skandinávie, Francie, Německa, Švýcarska či Spojených států.

Instalace Davida Böhma ve stanici Pražského povstání. foto: ČTK

Motto letošního festivalu zní Komiks unlimited. "Mezinárodní přehlídka představuje komiks jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah," uvedli organizátoři.

Festival zahájí v sobotu 27. října v uměleckém cetru MeetFactory celodenní program pro všechny generace. Dopoledne bude patřit dětským dílnám, odpoledne, večer a noc pak starším komiksovým nadšencům.

Lucie Lomová: Divoši

Vyvrcholením festivalu bude vyhlášení jedenácti kategorií výročních komiksových cen Muriel pro nejlepší autory v Bio Oko. Předsedkyní poroty bude letos uznávaná kreslířka Lucie Lomová.

V rámci festivalu se uskuteční i tradiční benefiční aukce ve prospěch nadačního fondu Pink Bubble. Jejím cílem je podpora a pomoc onkologicky nemocným dětem, náctiletým a mladým dospělým. Dražit se budou designové hračky, takzvané vinyl toys. Do komiksových superhrdinů je přetvoří například výtvarníci Krištof Kintera, Josef Bolf, David Böhm nebo Milan Cais.

O KomiksFESTU!

Festival vznikl v roce 2006 s cílem vyvést komiks v Česku z undergroundu a etablovat ho jako plnohodnotné moderní médium schopné nést jakýkoli obsah. Pořádají ho společnosti Seqence a Labyrint Revue. Další podrobnosti o festivalu budou organizátoři zveřejňovat na www.komiksfest.cz.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...