Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Miss Indie jako Eva Braunová. V Bollywoodu vznikná film o Hitlerovi

Kultura

  17:06
PRAHA/BOMBAJ - Nacistický diktátor Adolf Hitler se stal hlavní postavou filmů mnoha proveniencí, letos bude mít premiéru jeho první indická verze.

Eva Braunová alias Miss Indie Neha Dhupia foto: Reprofoto

Režisér Rakeš Randžan Kumar natáčí v bollywoodských ateliérech film Drahý příteli Hitlere, který (podobně jako nedávný Pád Třetí říše Olivera Hirschbiegela) zachycuje poslední Hitlerovy dny v berlínském bunkru.

Proti německému snímku by to ale měl být film romantičtější, zaměřený na diktátorův vztah s Evou Braunovou (hraje ji bývalá Miss Indie Neha Dhupia). Ve filmu se mají objevit i vojáci legie Ázan Hind, která bojovala na straně Osy, v níž viděla spojence ve střetu s Brity (pozdější ministerský předseda Néhrú ovšem byl protinacistický).

Čtěte také

Tvůrci o Hitlerovi také mluví jako o člověku, který Indii - ač to nebylo v jeho plánu - velmi pomohl a byl jejím "přítelem". Postavu nacistického vůdce vytvoří Anupam Kher, který dříve v televizním seriálu hrál Mahátmu Gándhího. S ním souvisí i titul filmu: stejné oslovení měl Gándhí použít v dopisu Hitlerovi, v němž jej nabádal, aby nechodil do války.

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?