Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mrakoplaš bojuje proti nemoci, jež zabila Terryho Pratchetta

Kultura

  12:00
Už pošesté organizuje na 31. května skupina Mrakoplaš benefiční koncert Mrakoplaš kontra Alzheimer na podporu výzkumu Alzheimerovy nemoci.

Mrakoplaš foto: Archiv skupiny

Není to náhoda: skupina se jmenuje podle čaroděje z oblíbených knížek Úžasná Zeměplocha anglického spisovatele Terryho Pratchetta, který sám Alzheimerovou nemocí trpěl a v roce 2015 na její následky zemřel.

Celý výtěžek z akce bude věnován oddělení kognitivních poruch AD Centra v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech u Prahy, které se dlouhodobě zabývá především včasnou a správnou diagnostikou Alzheimerovy nemoci.

A co bude v bohnickém Divadle Za plotem, kde se koncert odehraje, k slyšení? Především písničky samotných organizátorů večera. „Mrakoplaš sází na inteligentní rockové písničkářství, plně rukodělnou hudbu, nebojí se instrumentálních sól ani zajímavých aranžmá,“ psali jsme na tomto místě v recenzi loňského alba Hlídač.

Protagonisté pak přivítají na pódiu dva hosty. Jednak kytaristu a zpěváka Petra Jandu, se kterým zahrají několik písniček jeho Olympiku, a recitátora Mirka Kováříka, mistra přednesu nejen beatnické poezie.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat