Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Národní divadlo poslalo diváky z premiéry domů, držitel Thálie zkolaboval

Kultura

  20:42
Kvůli zdravotnímu kolapsu Jana Hájka, držitele ceny Thálie, muselo Národní divadlo zrušit druhou premiéru inscenace Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy.

Jan Hájek, držitel ceny Thalie foto: ČTK

Bez uvedení konkrétního jména to oznámil divákům mluvčí činohry Tomáš Staněk.

"Těsně před představením jeden z herců zkolaboval a záchranka ho odvezla do nemocnice," řekl Staněk. Publiku ve zcela zaplněném hledišti to dvacet minut před začátkem představení s politováním oznámil herec Jiří Štěpnička.

Podle informací české první scény si mohou diváci vstupenky v pokladnách české první scény vyměnit na reprízy. Podle Staňka je však řada z nich už vyprodána, zvažuje se proto možnost náhradního představení.

Komedii Zkrocení zlé ženy nastudoval slovenský režisér Martin Čičvák, který do rolí nekonvenčního mileneckého páru obsadil Igora Bareše a Pavlu Beretovou v alternaci s Lucií Žáčkovou. Další role nastudovali například Jiří Štěpnička, Jan Hájek a Petr Motloch. Hostuje v ní pět mladých herců včetně Vojty Kotka, Dennyho Ratajského a Miloslava Königa.

Hru, která líčí obraz kruté proměny původně nezávislé a svobodomyslné osobnosti v poslušnou loutku zbavenou vlastní vůle, přeložil Martin Hilský.

Nejbližší reprízy inscenace Zkrocení zlé ženy jsou v repertoáru 17. a 25. února a dále 7., 16. a 31. března.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat