Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Národní divadlo poslalo diváky z premiéry domů, držitel Thálie zkolaboval

Kultura

  20:42
Kvůli zdravotnímu kolapsu Jana Hájka, držitele ceny Thálie, muselo Národní divadlo zrušit druhou premiéru inscenace Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy.

Jan Hájek, držitel ceny Thalie foto: ČTK

Bez uvedení konkrétního jména to oznámil divákům mluvčí činohry Tomáš Staněk.

"Těsně před představením jeden z herců zkolaboval a záchranka ho odvezla do nemocnice," řekl Staněk. Publiku ve zcela zaplněném hledišti to dvacet minut před začátkem představení s politováním oznámil herec Jiří Štěpnička.

Podle informací české první scény si mohou diváci vstupenky v pokladnách české první scény vyměnit na reprízy. Podle Staňka je však řada z nich už vyprodána, zvažuje se proto možnost náhradního představení.

Komedii Zkrocení zlé ženy nastudoval slovenský režisér Martin Čičvák, který do rolí nekonvenčního mileneckého páru obsadil Igora Bareše a Pavlu Beretovou v alternaci s Lucií Žáčkovou. Další role nastudovali například Jiří Štěpnička, Jan Hájek a Petr Motloch. Hostuje v ní pět mladých herců včetně Vojty Kotka, Dennyho Ratajského a Miloslava Königa.

Hru, která líčí obraz kruté proměny původně nezávislé a svobodomyslné osobnosti v poslušnou loutku zbavenou vlastní vůle, přeložil Martin Hilský.

Nejbližší reprízy inscenace Zkrocení zlé ženy jsou v repertoáru 17. a 25. února a dále 7., 16. a 31. března.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat