Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Návštěvnosti kin vévodila druhý týden česká komedie Tátova volha

Kultura

  16:02
PRAHA - Víkendové návštěvnosti tuzemských kin vévodila již druhý týden česká komedie Tátova volha. Nesesadily ji ani dvě novinky - americký akční film Tomb Raider a norský pohádkový snímek Cesta za králem trollů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí na svém webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Tatiana Vilhelmová a Eliška Balzerová. Film tátova volha (2018). Režie: Jiří Vejdělek. foto: CinemArt

Komediální roadmovie Jiřího Vejdělka Tátova volha vidělo o uplynulém víkendu přes 44 tisíc lidí a celkem za dva týdny v kinech již téměř 158 tisíc diváků. Tržby filmu za víkend dosáhly 6,8 milionu korun a za celou dobu od vstupu do kin přes 23,1 milionu.

„Je to taková milostná vztahová detektivka, kdy se Eliška Balzerová vydává s dcerou Tatianou Vilhelmovou po stopách milenek jejich zesnulého manžela a otce. Chtějí zjistit, zda nemá syna, o kterém nevědí,“ popsal již dříve zápletku filmu režisér Vejdělek.

Druhé a třetí místo za Tátovou volhou obsadily dva snímky, které právě vstoupily do kin. Na druhém místě byl dobrodružný film Tomb Raider, vycházející z akční počítačové hry o mladé archeoložce, s návštěvností přes 32 tisíc lidí a tržbami 4,9 milionu korun. Na třetí místo se dostal fantasy snímek Cesta za králem trollů s návštěvností zhruba 17 tisíc lidí a tržbami 2,3 milionu.

Novinky odsunuly na čtvrtou a pátou příčku filmy Black Panther a Rudá volavka, které byly o předchozím víkendu na druhém a třetím místě.

Autor:

Mohlo by vás zajímat