Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úsměvy smutných mužů zamíří do kin. Na dně láhve se dá nalézt i legrace

Kultura

  12:00
Opojně hořká komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Úsměvy smutných mužů vypráví osudy čtyř mužů, kteří se potkají při nelehkém úkolu. Jako vyvrhelové v protialkoholní léčebně se ocitají takříkajíc na okraji společnosti, ale ani to jim nebrání užívat si legrace naplno. Snímek Dana Svátka má premiéru naplánovanou na květen.

Záběry z natáčení filmu Úsměvy smutných mužů (2018). Režie: Dan Svátek. foto: Holiday Films

Film o úspěšných mužích, kteří spadli až na samé dno, se však odehrává nejen na půdě protialkoholní léčebny, ukazuje, jak snadno se může člověk dostat na scestí a jak nelehká je cesta zpět. Jen rozhodnutí léčit se mnohdy nestačí. Jedna z cest, jak se z toho dostat ven, vede přes sport, v tomto případě běhání. Příběhy hlavních hrdinů vás nenechají v klidu, někdy se budete smát, někdy přemýšlet nad osudy, vůlí a motivací. Snímek podle knižní předlohy bestsellerového spisovatele Josefa Formánka natáčí režisér Dan Svátek.

Herec David Švehlík. Záběry z natáčení filmu Úsměvy smutných mužů (2018)....
Záběry z natáčení filmu Úsměvy smutných mužů (2018). Režie: Dan Svátek.

Planeta Česko. Česká republika má nově odpověď na přírodopisné dokumenty od BBC

Divákům se představí naprosto odlišní chlápci v nejlepších letech – spisovatel Josef (David Švehlík), sportovec Honza (Ondřej Malý), úředník Milan (Jaroslav Dušek) a výtvarník Tomáš (Ivan Franěk). Kromě nich se diváci mohou těšit v malých či větších rolích na Mariku Šoposkou, Táňu Medveckou, Aloise Švehlíka, Petru Nesvačilovou, Rosťi Nováka st., Mariku Procházkovou, Jiřího Maryšku či Simonu Babčákovou.

K filmu, jehož premiéra je naplánovaná na květen tohoto roku, skládá hudbu beatboxový mág Endru za pomoci hudebníka Jena Hovorky. Diváci se mohou stát také spolutvůrci filmu díky právě probíhající kampani Pomozte dostat Jardu Duška z blázince.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat