Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Česká televize s kanálem ČT3 počítá nejdéle na půl roku. Parťák pro seniory v době koronaviru je přitom úspěšný

Logo ČT 3. foto: Česká televize

Z oznámení České televize Radě rozhlasového a televizního vysílání vyplývá, že Česká televize opravdu nepočítá s úspěšným kanálem pro seniory déle nez na půl roku. Zprávu přinesl server Lupa.cz
  18:00

Kanál ČT3 byl od začátku koncipován jako společník seniorům v době nouzového stavu. Tomu odpovídá i programová nabídka televize. Sněmovna zatím počítá s tím, že nouzový stav potrvá do 30. dubna, ačkoliv se doba nakonec nejspíš ještě protáhne.

Logo ČT 3.
Bouvard a Pécuchet, nerozluční kamarádi a hlavně Dva písaři. Oblíbený seriál s...

ČT 3 ve své programové nabídce sáhla do archivů. Kromě seriálu z pera Jaroslava Dietla (Nemocnice na kraji města, Eliška a její rod, Rozpaky kuchaře Svatopluka) nabízí i televarietní vystoupení nebo magazín s praktickými radami pro seniory. 

ČT 3 vysílá každý den od 9 do 17:45. 

Jak naladit ČT 3


Program ČT3 bude možné naladit již od pátku 20. března od 12 hodin v terestrickém vysílání, a to v novém vysílacím standardu DVB-T2. Do startu vysílání se bude na obrazovce objevovat statická grafika. V satelitním i kabelovém vysílání bude program rovněž dostupný, k dispozici bude dle možností jednotlivých operátorů, avšak s co nejkratším prodlením. V pozemním příjmu se program objeví v nabídce buď automaticky (při zapnuté funkci automatické aktualizace, kterou disponuje velké množství přijímačů i set top boxů), nebo jej bude potřeba naladit manuálně – diváci se mohou obracet pro pomoc na Divácké centrum České televize. Dle možností jednotlivých operátorů se program objeví automaticky také těm, kdo přijímají televizní vysílání přes satelit nebo přes kabel.

Autor:

Mohlo by vás zajímat