Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Pro mě je důležitá návštěvnost,' reaguje na kritiku Decibelů lásky Michal David

Kultura

  16:08
PRAHA - Nový snímek Decibely lásky si během prvních dnů od středeční premiéry vysloužil hned několik negativních recenzí. Hodnocení se pohybuje v průměru od nula do třiceti procent, pro Michala Davida, autora hudby, je ale důležitá návštěvnost.

Nový český muzikál Decibely lásky foto: Falcon

„Kritiky jsem očekával. Důležitá je pro mě návštěvnost, a to je přes šedesát tisíc diváků za víkend,” napsal David serveru lidovky.cz. Oficiální návštěvnost za tento víkend ale zatím nebyla zveřejněna.

Na otázku, zda ho negativní reakce nemrzí, reagoval zpěvák, že to vždy. „Ale od fanoušků máme skvělé odezvy a jen samé pozitivní.”

Snímek, kterému je vyčítána absence děje, vypráví o mladém umělci Danovi (Filip Cíl), jenž sní o úspěchu, ale prozatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Posléze se na místní diskotéce seznámí s Bětkou (Alžběta Bartošová).

Hlavní hrdina Dan (Filip Cíl) je umělcem, který si prozatím odpykává veřejně...
Lucie Vondráčková ve snímku Decibely lásky.

„Se ztvárněním jsem spokojen. Herci odvedli nádherné výkony,” dodal zpěvák. Ve filmu se dále objevili například Rudolf Hrušínský mladší i nejmladší, Iva Janžurová nebo známý fotbalista Pavel Horvát.

Slavný český hitmaker si tak svojí za svým i přes naprosto drtivou kritiku, která se na něj snesla téměř ze všech médií.

„Tvůrci filmu s písněmi Michala Davida slíbili „udělat divákům radost; nic víc, nic míň“. A vlastně ji udělali, byť úplně jinak, než si přáli. Decibely lásky jsou totiž tak neskonale bizarní, až odzbrojují,“ napsala například Tereza Spáčilová na iDnes.cz

Ta dala muzikálu 30 procent. Deset za celkem dobře odvedené filmařské řemeslo, jako je střih, nebo zvuk, deset za hudbu a do třetice deset, jak píše sama Spáčilová, z masochismu.

Na internetové stránce ČSFD získal film zatím 12 procent a je 75. nejhorším filmem v tomto hodnocení.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat