Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Roseanne musí zemřít. Oblíbený sitcom bude pokračovat, ale zabije hlavní hrdinku

Kultura

  16:00
LOS ANGELES - Televize ABC zrušila pokračování sitcomu Roseanne poté, co Roseanne Barrová, představitelka hlavní role, sdílela rasistické a nenávistné příspěvky na sociálních sítích. Televize ABC ale nakonec nechtěla trestat jiné herce za chyby jednoho a seriál tak bude pokračovat, akorát pod jiným názvem a s tím, že Roseanne na začátku zemře.

Herečka Roseanne Barrová na 75. ročníku cen Golden Globe v Beverly hills. foto: Reuters

Sitcom Roseanne vyprávěl o rodině Connerových. Hlavní postavou rodiny byla Roseanne Connerová (Roseanne Barrová), cynická a věčně vtipná. Seriál vznikal pro televizi ABC mezi roky 1988 až 1997. V té době vzniklo 222 epizod. V roce 2017 oznámila nadšeným fanouškům televize návrat seriálu. Zůstalo ale jen u jedné série, protože se Roseanne neuhlídala.

Sitcom Roseanne končí. Hlavní představitelka nepřímo přirovnala Obamovu exporadkyni k opici

„Valerie Jerettová je něco jako kdyby Muslimské bratrstvo a Planeta opic měly spolu dítě,“ zaútočila Roseanne Barrová na Jerretovou, bývalou poradkyni prezidenta Barracka Obamy. Nezůstalo ale jen o toho - ve svých příspěvcích na sociální síti Twitter pozurážela i spisovatelku Chelsea Clintonovou a miliardáře George Sorose. Televize ABC v reakci na zmedializovaný skandál sitcom zrušila. Roseanne se za své chování veřejně omluvila. Barrová byla známou potížistkou - již dříve schválně kazila americkou hymnu či se převlékala za Hitlera. Netajila se také až fanatickým obdivem k současnému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Humor s příchutí smrti

Televize ABC se ale nakonec rozhodla, že nechce trestat ostatní herce. Seriál bude pokračovat, akorát bez hlavní herečky. Tak vznikli Connerovi (The Conners), sitcom se stejnými herci i štábem, ale bez Roseanne Barrové. A veselý sitcom začne zostra jednou smrtí. „Roseanne na začátku umře a Dan z toho bude velmi smutný,“ popsal začátek Connerových herec John Goodman pro britské Timesy. Goodman je představitel Dana Connera, manžela Roseanne. 

Roseanne se dobrovolně vzdala smlouvy na seriál. „Napsal jsem jí email, abych jí za to poděkoval. Neodepsala mi. Předpokládám, že si prochází stejným peklem, jakým si prošla na začátku,“ okomentoval situaci Goodman. Jak se dá udělat humorný seriál, ve kterém zemře hlavní postava, uvidí diváci již brzy -  Connerovi budou mít americkou premiéru 19. října letošního roku.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!