Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Seriál Koruna se prý v chystané sérii nechová dobře k odkazu princezny Diany. Skončila kvůli tomu pomocná scenáristka

Čtvrtá série seriálu Koruna. foto: Netflix

Blízká přítelkyně princezny Diany a pomocná scenáristka seriálového hitu Koruna (The Crown) v rozhovoru s týdeníkem Sunday Times prozradila, že se ji nelíbí, jak Netflix přistupuje ke zpracování Dianina života.
  15:30

Seriál Koruna zpracovává životy britské královské rodiny. Ústřední postavou jeho páté série je princezna Diana (Elizabeth Debickiová), kterou seriál sleduje od prvních let v rodině až do osudné dopravní nehody v roce 1997. 

Vanessa Kirbyová v seriálu Koruna.
Gillian Andersonová v seriálu Koruna (2020)

Scenáristé k páté sérii pozvali Jemimu Khanovou. Kromě toho že byla blízkou přítekyní zesnulé šlechtičny, je Khanová i úspěšnou scenáristkou a producentkou, jež je podepsaná například pod sérií American Crime Story

„Vážně mi záleželo na tom, aby poslední léta života mé přítelkyně byla zobrazena s úctou a důstojností, jakou si Diana zaslouží,“ prohlásila Khanová v rozhovoru pro týdeník The Sunday Times. To se ale podle všeho nestalo. Když si Khanová uvědomila, kterým směrem se příprava páté série ubírá, poprosila o odstranění svého jména z titulků. 

„Na scénáři jsem s tvůrcem seriálu Peterem Morganem pracovala od září 2020 do února 2021. Když jsem pocítila, že znevážil dohodu o naší spolupráci a zapracoval do seriálu jednu příběhovou linku, která byla zbytečná a zvláštně neuctivá, poprosila jsem o vymazání svého jména z titulků. Nechtěla jsem s tím mít nic společného,“ svěřila se Khanová. 

Pátá série zamíří na Netflix v listopadu příštího roku. Roli princezny Diany v posledních létech jejího života získala Elizabeth Debickiová, jež nahradí Emuu Corrinovou. Corrinová ztvárnila mladou Dianu Spencerovou ve čtvrté sérii. 

Seriál byl v průběhu svých několika sérií opakovaně kritizován za různé historické nepřesnosti. Nutno zdůraznit, že tvůrce seriálu Peter Morgan nikdy netvrdil, že jde o přesné zobrazení historických událostí. To je ostatně i kvůli přísně střeženému soukromí rodiny téměř nemožné.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat