Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Simpsonovi získali legendu NHL. Gretzky namluvil vlastní animovanou postavu

Kultura

  14:00
PRAHA - Tak to je gól. Tvůrci už téměř třicet let starého kresleného seriálu Simpsonovi poprvé do jednoho z dílů zařadí hokejistu. A to vůbec toho nejslavnějšího - nejproduktivnějšího hráče historie NHL Wayna Gretzkyho.

Wayne Gretzky ve své animované podobě v Simpsonových. foto: Twitter

Vedení NHL: Hokejisté, prodlužte kolektivní smlouvu a můžete jet na další olympiády

Gretzky se objeví na obrazovkách 11. prosince. „Konečně jsme ho k nám přetáhli. Hledali jsme nějakého zimního hrdinu, jakou je Santa Claus nebo Jack Frost, no a samozřejmě nemůže být většího hokejového hrdiny, než Wayna,“ přiznal šéf seriálu Al Jean.

Historický lídr kanadského bodování NHL (2 857 bodů), nejlepší střelec (894 gólů) i asistent (1963 gólů), který hrál během 21 sezon v nejslavnější hokejové soutěži za Edmonton, Los Angeles, St.Louis a NY Rangers, prý s nabídkou okamžitě souhlasil.

Slavný Wayne Gretzky již nepovede kanadský tým jako generální manažer.

„Bylo lehké ho přemluvit. Lidi se hádají o řadě věcí, ale nikdo se nemůže přít o tom, kdo byl největší hokejista všech dob. Navíc má spoustu historek a pro nás bylo velkou ctí ho poznat a bavit se s ním o nich,“ doplnil Jean, které vede seriál už od roku 1998.

V seriálu už se samy namluvily například sestry Williamsovy. Stejně tak i další tenisté André Agassi a Pete Sampras či basketbalisté Magic Johnson a Michael Jordan.

Ve třetí sezoně se dokonce v seriálu objevil Gretzkyho předchůdce Gordie Howe, ten se však přímo natáčení jako dabér nezúčastnil.

Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným americkým sitcomem. S více než 600 epizodami jsou zároveň nejdéle běžícím animovaným seriálem. Tento rok končí jeho 28. sezona a na stanici FOX poběží ještě minimálně dva roky.

Wayne Gretzky (99) při zápasu veteránů pod otevřeným nebem.
Wayne Gretzky.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!