Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěstí je krásná věc, hlásí nová česká komedie. Jen pokud nevyhrajete velké peníze

Kultura

  16:30
PRAHA - Jak změní pohádková výhra život jedné nezaměstnané rodině s dluhy na krku? Událost se samozřejmě na malé vesnici poměrně rychle rozšíří a patálie na sebe nenechají dlouho čekat. Hořkosladká nová česká komedie Štěstí je krásná věc zamíří do kin 4. dubna 2020.

Snímek z natáčení. Česká komedie Štěstí je krásná věc (2019). Režie: Tomáš Svoboda. foto: BIOSCOP - Schmiedberger

Čenda (Karel Zima) s Janou (Petra Hřebíčková) jsou nezaměstnaný pár jen tak se protloukající životem. Místo zážitků se jim hromadí dluhy. Když ale místní farář požehná loterijnímu tiketu, tak se stane něco zcela nevídaného - z Čendy a Jany jsou milionáři! A ne tak ledajací, protože 176 milionů už je opravdu pořádná částka. Tu se z mlžného oparu začínají vynořovat dávní přátelé či rodinní příslušníci, o kterých nikdo neměl ani tušení. Každý si přirozeně chce urvat svůj díl pohádkové výhry. Pokud tohle Čenda s Janou ustojí, určitě je to pořádně stmelí...

Snímek z natáčení. Česká komedie Štěstí je krásná věc (2019). Režie: Tomáš...
Snímek z natáčení. Česká komedie Štěstí je krásná věc (2019). Režie: Tomáš...

Režie se zprvu ujal Tomáš Svoboda, který natočil například komedie Hodinový manžel, Manžel na hodinu či Dvě nevěsty a jedna svatba. On ale paradoxně štěstí neměl. Po sedmi natáčecích dnech prodělal vážnou dopravní nehodu. Kvůli následné zdravotní neschopnosti se tak musel režisérského křesla vzdát a producenti Pásek a Konyukov jej po zbytek natáčení předali do rukou režiséra Jiřího Nováka.

Diváci se mohou kromě ústřední dvojice těšit i na Jana Dolanského, Marka Taclíka, Ondřeje Pavelku, Jiřího Ployhara, Zdeňka Godlu, Tomáše Jeřábka, Evu Leinweberovou, Petra Vaňka, Markétu Hrubešovou, Leoše Nohu, Lukáše Příkazského, Davida Novotného a další.

Štěstí je krásná věc

Česko, komedie
Premiéra: 4. dubna 2020
Režie: Tomáš Svoboda/Jiří Novák
Hrají: Petra Hřebíčková, Karel Zima,Jan Dolanský, Marek Taclík, Ondřej Pavelka, Jiří Ployhar, Zdeněk Godla, Tomáš Jeřábek, Eva Leinweberová, Petr Vaněk, Markéta Hrubešová, Leoš Noha, Lukáš Příkazský, David Novotný a další.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!