Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Stouni‘ zahrají na Kubě. Donedávna režim označoval rock za nástroj imperialismu

Kultura

  16:47
HAVANA - Britská rocková skupina Rolling Stones vystoupí 25. března v kubánské metropoli Havaně. S odvoláním na oznámení kapely o tom v úterý informovala agentura AP. Koncert bude největší akcí svého druhu na Kubě od nástupu komunistického režimu v roce 1959.

Dech Micku Jaggerovi při zpěvu nedošel. foto: Reuters

„Během naší dlouhé kariéry už jsme hráli na různých zvláštních místech, ale show v Havaně pro nás bude mezníkem a doufáme, že i pro všechny naše přátele na Kubě,“ uvedla kapela v prohlášení.

Věhlasní „Stouni“, kteří jsou od začátku února na turné po zemích Latinské Ameriky, zahrají v Havaně tři dny po návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy. Očekává se, že koncert přiláká masy fanoušků.

Komunistický režim po více než půlstoletí na Kubě pronásledoval mladé lidi mimo jiné i za poslech rockové muziky, kterou považoval za nástroj západního imperialismu.

V posledním roce se výrazně oteplily vztahy mezi Kubou a Spojenými státy. Obě země loni v létě obnovily po půlstoletí diplomatické vztahy a Washington zmírňuje i řadu restrikcí vůči Kubě, i když hospodářské embargo z počátku šedesátých let stále platí.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.