Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Struny podzimu zahájí Buika, ve Foru Karlín zahraje Bonamassa

Kultura

  13:00
PRAHA - Mixem jazzu, flamenka, popu, soulu i afrických rytmů začnou letošní Struny podzimu. Festival si na zahajovací koncert pozval mezinárodně uznávanou mallorskou zpěvačku Buiku. Ve Státní opeře v Praze otevře své světové turné k novému albu Vivir sin miedo (Žít bez strachu). To oficiálně vyjde v polovině října.

Mallorská zpěvačka Buika. foto: Reuters

Buica je častě typově přirovnávána k Nině Simone nebo Billie Holiday. Za předchozí nahrávku La Noche Más Larga si vysloužila nominaci na Grammy. „Po portugalské Marize představujeme českému publiku další výjimečnou osobnost současného hudebního světa. Žánrová nezařaditelnost, bezbřehá svoboda projevu i objevování zcela nových hudebních světů jdou v duchu s krédem Strun podzimu,“ vysvětluje Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu Struny podzimu.

Až do 18. listopadu budou Struny podzimu oslavovat dvě dekády bohatého koncertního života, který se odehrával napříč nejrůznějšími žánry. Již v pátek 9. října se uskuteční mimořádné první koncertní uvedení hudby Zdeňka Lišky k filmu Marketa Lazarová. Vrátí se i zahraniční interpreti, kteří na festivalu v minulosti účinkovali, jako třeba houslista Gil Shaham, kontratenorista Philippe Jaroussky, jazzový pianista Jason Moran, vokální skupina A Filetta nebo jazzová zpěvačka Cassandra Wilson.

Bonamassa v Karlíně

Naopak v pražském Foru Karlín dnes večer vystoupí známý americký blues-rockový kytarista Joe Bonamassa. Nástupce legendárních bluesmanů zavítá do Prahy po dvouleté odmlce a fanoušci se mohou těšit na kvalitní tradiční blues rock. Bonamassa je nejen pokračovatelem legend jako Jeff Beck nebo Eric Clapton, ale i jedním z nejlepších kytaristů své generace.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat