Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sucho, teplo, hlavně ale hudební slast. Colours nenápadně vévodila elektronická stage

Kultura

  12:56
OSTRAVA - Festivalové noci patřily především elektronické stage. A to nejen proto, že se ve velkém mohli návštěvníci festivalu Colours of Ostrava alespoň na chvíli schovat před vydatným deštěm. O zážitek se postarali vedle Throwing Snow, Actress nebo třeba projektu Subject Lost vynikajíci vizuální tvůrci ze studia Lunchmeat.

Throwing Snow foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

Pod mokrou plachtou v sobotu večer zahájil své skoro dvouhodinové vystoupení vynikající český dj a producent, kromě toho také rodák z Ostravy, Petr Adamec se svým projektem Subject Lost. Temná nálož sklidila mezi návštěvníky velký úspěch. Byl to právě Subject Lost, kdo naladil návštěvníky „temné stage“ na další vlnu, která končila až nad nedělním ránem.

Hudební pódium si po něm převzal Ross Tones alias Throwing Snow, který patří k jedněm z nejpracovitějších londýnských beatmakerů. Také jeho skvělou show osvěžil vizuál z produkce Lunchmeat, který přinutil diváky v některých momentech přestat se pohupovat do rytmu a jen fascinovaně sledovat obrazovou část scény.

Dalším vystupujícím, který přilákal davy návštěvníků, byl Darren Cunningham aka Actress. Jeho jméno vyznavačům progresivní elektroniky asi netřeba představovat. Darren předvedl dokonalou smršť plnou různorodých žánrů, od dubstepu, housu, techna, funku či electra. Dokonalá technika a hluboký prožitek návštěvníky jako by uvrhl na více než hodinu do stavu beztíže.

Asi nejvíce očekávané vystoupení s sebou až z britského Norfolku přivezl Nathan Fake, který zcela zásadně ovlivnil nejen britskou techno scénu. Zakladatel vlastního labelu zaujal především svou všestranností a schopností rozpohybovat všechny na kost promrzlé návštěvníky.

Velký úspěch v Electronic stage slavil také kosmický hudebník a kolega Gold Pandy nebo XXYYXX Slow Magic. Hudba vybraná z etéru zahraná maskovaným producentem v záplavě barev přesvědčila všechny, že i přes velké zpoždění umí Slow Magic odehrát velkou show.

Autor: