Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vesmírní vyvrhelové chtějí zpátky Gunna, hvězdy Strážců galaxie se postavily za svého režiséra

Kultura

  12:05
Bitva o režisérské křeslo připravovaného filmu Guardians of the Galaxy 3 nekončí. Za svého bývalého šéfa Jamese Gunna se postavily největší hvězdy úspěšné série v otevřeném dopise.

Snímek Strážci Galaxie vol.2 (2017). foto: Marvel/Disney

„Plně podporujeme Jamese Gunna,“ stojí v otevřeném dopise, který na svém instagramovém profilu zveřejnil Chris Pratt, představitel role Star Lorda v úspěšné sérii Strážci galaxie. Herci se tak postavili za svého režiséra, který byl společností Disney odvolán kvůli nevhodným poznámkám na sociálních sítích.

30.července 2018 v 18:41, příspěvek archivován: 01.srpna 2018 v 11:30

„Nejsme tady, abychom bránili jeho několik let staré vtipy, spíše se chceme podělit o naše zkušenosti, které jsme získali několika lety společné práce,“ stojí v dopise, který Gunna obhajuje. Pod otevřený dopis se podepsalo celkem devět členů týmu v čele s největšími hvězdami série Chrisem Prattem, Zoe Saldanovou, Davem Bautistou, Karen Gillanovou a Vinem Dieselem.

Avengers: Infinity War propojil Avengers i s hrdiny z vedlejší série Strážci...
Strážci galaxie. Snímek Avengers: Infinity War (2018). Režie: Anthony a Joe...

Herci v dopise také vyjadřují naději, že se „Američané napříč politickým spektrem vzdají likvidování osobností a přestanou vyprovokovávat davovou mentalitu.“

Ke zveřejněnému dopisu Chris Pratt doplnil ještě osobní vyjádření, ve kterém píše, že by byl osobně velmi rád, kdyby se Gunn na režisérské křeslo vrátil. Další herci ze série osobně podpořili Gunna už dříve. Zastala se ho jak Zoe Saldanová, tak Dave Bautista, který napsal, že s tím, co se děje Gunnovi, nesouhlasí.

21.července 2018 v 04:56, příspěvek archivován: 01.srpna 2018 v 11:51

I will have more to say but for right now all I will say is this..@JamesGunn is one of the most loving,caring,good natured people I have ever met. He’s gentle and kind and cares deeply for people and animals. He’s made mistakes. We all have. Im NOT ok with what’s happening to him

Iniciativa herců není jen osamoceným výkřikem do tmy. Brzy po rozhodnutí studia Disney odvolat Gunna se na sociálních sítích začaly objevovat příspěvky, které režiséra podporují. V reakci vznikla také petice za režisérovo znovu přijetí, pod kterou se již podepsalo téměř 360 000 lidí, a počet podpisů stále stoupá.

James Gunn byl v polovině července společností Dysney odvolán z pozice režiséra. Důvodem byly ostré vtipy na sociálních sítích a na jeho blogu, které režisér napsal mezi lety 2009 a 2011.  „Ta voda ze sprchy teče tak slabě, že mi připadá, jako by mi nějaké tříleté dítě močilo na hlavu,“ stojí v jednom z příspěvků, další zase říká: „Postradatelní byli tak mužný film, že jsem z toho vym*dal duši z chlapečka sedícího v kině vedle mě.“ Režisér se za tyto příspěvky omluvil už v roce 2012.

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat