Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

AUDIO: Clarinet Factory avizují nové album singlem s dívčím sborem

Kultura

  17:51
České kvarteto Clarinet Factory, sbírající ohlasy i v zahraničí, připravuje nové album. Jeho první vlaštovkou je singl Luky zelené, pro zahraniční trh pojmenovaný Meadows. Lidovky.cz uvádějí premiéru této skladby.

Clarinet Factory foto: Martin Straka

Hostem Clarinet Factory jsou v písni Luky zelené dívky z dětského pěveckého sboru Grunik, jež se na nadcházejícím albu, jež by mělo vyjít v březnu příštího roku pod zatím neznámým názvem, objeví ještě ve dvou dalších skladbách. „Clarinet Factory si desku produkují sami, ale její tvar a vyznění jsou jistě ovlivněny i spoluprací s Joe Achesonem z Hidden Orchestra a Janem P. Muchowem. Jejich zpětné vazby jsou pro nás velmi cenné,“ uvedla pro lidovky.cz manažerka souboru Petra Burthey.

Pražský křest jarního alba Clarinet Factory ještě není určen, paradoxně už se ale ví, kde bude deska uvedena v zahraničí. Francouzský křest je naplánován na 27. března v pařížském Theatre des Abbesses, belgický pak 5. května v Liege.

Clarinet Factory je možné vidět pravidelně každý měsíc v pražském divadle Ponec, kde vystupují ve společném projektu Korekce s tanečním souborem VerTeDance v režii Jiřího Havelky. Nejbližší reprízy budou 15. listopadu, 6. prosince a 23. ledna.

Skupina, která v minulosti vydala několik zajímavých alb, křížících soudobou klasickou a alternativní hudbu a spolupracovala mimo jiné se zpěvačkami Lenkou Dusilovou a Janou Koubkovou, v minulých dnech absolvovala dvoutýdenní turné po Japonsku. Minulý rok reprezentovala Česko na prestižním hudebním veletrhu WOMEX.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat