Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Protestů ve Filadelfii se zúčastnil i Batman z filmu. Dav ho přivítal s jásotem

Kultura

  16:30
FILADELFIE - Komiksový superhrdina Batman neochraňuje jen Gotham. Když se na protestech ve Filadelfii objevil fanoušek v přesné kopii Batmanova kostýmu z filmové trilogie, dav protestujících „hrdinovi“ tleskal a jásal.

Batman ve filmu Batman začíná foto: Warner Bros.

Batman (v soukromí miliardář Bruce Wayne) je jednou z nejikoničtějších komiksových postav na světě. Není tedy divu, že jeho ikonický kostým, který se sice během let více či méně měnil, je stále na první pohled poznatelný. Batmana si v průběhu let na plátně nebo v seriálech zahráli Adam West,  Michael Keaton, Val Kilmer nebo Ben Affleck. Velmi oblíbenou se ale stala filmová trilogie režiséra Christophera Nolana (Počátek, Interstellar), ve které si gothamského rytíře zahrál herec Christian Bale. 

Robert Pattinson jako Batman. záběry z kamerové zkoušky.
Ben Affleck jako Batman.

Právě v Baleově filmovém kostýmu se v americké Filadelfii objevil jeden z protestujících. Očividný superhrdinský fanoušek procházel davem a na mobilní telefon ho zachytilo několik přihlížejících. 

Je to jedno z prvních Batmanových vystoupení na veřejnosti za posledních několik týdnů. V dubnu se jeden takový proháněl ve vlastnoručně vyrobeném Batmobilu ulicemi Mexika. Tehdy bojoval proti koronaviru a z tlampače volal po kolemjdoucích, aby respektovali nařízení o karanténně. 

Dalším filmovým Batmanem se stane herec Robert Pattinson (Stmívání, Maják). Snímek režisére Matta Reevese (Válka o planetu opic, Monstrum), který by měl hlavní postavu představit v méně akčním a více detektivním duchu, bude mít ale premiéru nejdříve až příští rok. 

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Mohlo by vás zajímat