Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Výběr filmových perel. Češi mají jednu z nejlepších verzí Netflixu na světě, uvádí britská studie

Z filmové adaptace Vykoupení z věznice Shawshank foto: Magic Box

Podle výsledku studie britské společnosti Uswitch, jež se zabývá monitoringem cen, má Česká republika z hlediska filmové nabídky vůbec tu nejlepší verzi Netflixu na celém světě. Uswitch vycházela z nabídky filmů, jenž je kvůli právům v každé regionální verzi Netflixu jiná, a jejich hodnocením na mezinárodním recenzním webu IMDB. Upozornil na to server Prague Reporter.
  5:00

Drama režiséra Franka Darabonta Vykoupení z věznice Shawshank (1994) je nejlépe hodnoceným filmem na české filmové databázi ČSFD i mezinárodní databázi IMDB. Přesto je ale snímek ozdobený hereckými výkony Tima Robbinse a Morgana Freemana nedostupný v některých verzích nejpopulárnější streamovací služby Netflix včetně té Americké. Český Netflix ho v titulkové verzi nabízí. 

Netflix
„Ambasadorkou“ projektu je Bisha K Aliová, scenáristka úspěšného seriálu...

Společnost Uswitch zkombinovala údaje o dostupnosti nejoblíbenějších snímků z jednotlivých zemích, jejich kritické hodnocení a počet filmových cen. Každé zemi pak přiřadila skóre od 0 do 100 bodů. Na absolutní hodnocení dosáhla jen Česká republika. V závěsu je Japonsko (97,99), Jižní Korea (94,33), Maďarsko (93,07) a Německo (90,77). 

Nutno říct, že Česko se neprobojovalo do žebříčku zemí s nejlepší nabídkou seriálů na Netflixu. V české verzi chybí například oblíbený dramatický seriál Chirurgové (Grey´s Anatomy), jenž je v některých jiných zemí běžně dostupný. 

V celkovém hodnocení kvality nabídky Netflixu, kterou společnost Uswitch vypočítávala na základě nabídky filmů i seriálů dohromady, skončila Česká republika na druhém místě za Japonskem. 

Nutno však podotknout, že nabídka Netflixu se neustále mění. Některé filmy a seriály z ní mizí, aby obrazně řečeno, přenechaly místo horkým novinkám i dílům s nově získanou vysílací licencí. Měnit se bude i skóre na recenzním webu IMDB, ze kterého Uswitch čerpá data. Zanedlouho už může být celá situace okolo českého „prvenství“ jiná. 

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Mohlo by vás zajímat