Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žižkov čeká sobotní smršť plná hudby. Zapojí se 25 podniků

Kultura

  14:30
PRAHA - Už počtvrté se v sobotu 15. března koná hudební festival Žižkovská Noc, který chce dávat dává příležitost hlavně začínajícím kapelám. Akce začíná od 17 hodin ve více než pětadvaceti žižkovských barech, klubech a sklepech. Samostatnou hiphopovou stage nabídne Nákladové nádraží Žižkov.

Sunshine foto: Reprofoto

Původní přehlídka víceméně amatérských kapel postupně posouvá směrem k alternativnímu mainstreamu, podle organizátorů se ovšem dramaturgický důraz stále klade především na mladé a nadějné formace, které tak mají šanci zahrát si na velké akci.  "Festival se snaží dávát prostor alternativním a okrajovým žánrům, vyhýbat se střednímu proudu a  dávat šanci interpretům, co si jí zaslouží," prohlašují organozátoři festivalu.

Vedle zcela neznámých jmen vystoupí i populárnější rockové scény, například kapely Sunshine, Hentai Corporation, Vladimir 518 feat. Mike Trafik, The Spankers, Xavier Baumaxa, From Our Hands, Green Smatrol, Poletíme?, A Banquet, Houba, Záviš, Esazlesa, Skywalker, Voxel, Dr.Kary, Reasons To Care a mnoho dalších. Žižkovská Noc  nabídne širokou škálu hudebních žánrů - rock, punk, hip hop, hardcore, metal, ska, reggae, folk, alternativa, funk, post rock, drum’n’bass a vystoupí na ní i zahraniční interpreti nezávislé scény.

Za vstupné 150,- mohou návštěvníci putovat mezi pětadvaceti kluby, součástí programu jsou i další kulturní akce, jako divadelní představení, workshopy a přednášky. 

Hip hop na nádraží

Samostanou stage pro všechny milovníky hip hopu nabídne v sobotu Nákladové nádraží Žižkov. Nejzvučnějším jménem programu je nepochybně vůdčí osobnost Bigg Boss labelu Vladimir 518. Dalším silným jménem v line upu je člen BPM a liberecký rodák LIPO, který zahraje s Djem Fattem z Ty Nikdy labelu a vokály mu pro tuto příležitost obstará zpěvačka Yanna. Hip hopový program festivalu odstartuje již v 14:00, kdy dění na Nákladovém nádraží zahájí  workshopy a panelové diskuze.

V hale nádraží se bude konat také kreativní workshop a market Já na tom dělám, bazar oblečení, CD, desek a kazet, chystají se i prohlídky tajemným Žižkovem.

Kde všude se Žižkovská Noc koná

Palác Akropolis, Storm (dříve Matrix), Nákladové nádraží Žižkov, Fatal (dříve XT3), Kain, Bunkr Parukářka, Modrá Vopice, Progress, Final, U Voka, U Habásků, Signal, Nad Viktorkou, Kuře v hodinkách,Baryton, Street Culture, Salé, Divadelní studio Žižkov, Tunel, Saturnin (dříve JET), Bajkazyl, U Járy, Žižkovská Tančírna, Rock'n'pizza, Divočák, Blaze, Malkovitch.
Podrobný progam jednotlivých klubů najdete ZDE.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat