Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žižkov čeká sobotní smršť plná hudby. Zapojí se 25 podniků

Kultura

  14:30
PRAHA - Už počtvrté se v sobotu 15. března koná hudební festival Žižkovská Noc, který chce dávat dává příležitost hlavně začínajícím kapelám. Akce začíná od 17 hodin ve více než pětadvaceti žižkovských barech, klubech a sklepech. Samostatnou hiphopovou stage nabídne Nákladové nádraží Žižkov.

Sunshine foto: Reprofoto

Původní přehlídka víceméně amatérských kapel postupně posouvá směrem k alternativnímu mainstreamu, podle organizátorů se ovšem dramaturgický důraz stále klade především na mladé a nadějné formace, které tak mají šanci zahrát si na velké akci.  "Festival se snaží dávát prostor alternativním a okrajovým žánrům, vyhýbat se střednímu proudu a  dávat šanci interpretům, co si jí zaslouží," prohlašují organozátoři festivalu.

Vedle zcela neznámých jmen vystoupí i populárnější rockové scény, například kapely Sunshine, Hentai Corporation, Vladimir 518 feat. Mike Trafik, The Spankers, Xavier Baumaxa, From Our Hands, Green Smatrol, Poletíme?, A Banquet, Houba, Záviš, Esazlesa, Skywalker, Voxel, Dr.Kary, Reasons To Care a mnoho dalších. Žižkovská Noc  nabídne širokou škálu hudebních žánrů - rock, punk, hip hop, hardcore, metal, ska, reggae, folk, alternativa, funk, post rock, drum’n’bass a vystoupí na ní i zahraniční interpreti nezávislé scény.

Za vstupné 150,- mohou návštěvníci putovat mezi pětadvaceti kluby, součástí programu jsou i další kulturní akce, jako divadelní představení, workshopy a přednášky. 

Hip hop na nádraží

Samostanou stage pro všechny milovníky hip hopu nabídne v sobotu Nákladové nádraží Žižkov. Nejzvučnějším jménem programu je nepochybně vůdčí osobnost Bigg Boss labelu Vladimir 518. Dalším silným jménem v line upu je člen BPM a liberecký rodák LIPO, který zahraje s Djem Fattem z Ty Nikdy labelu a vokály mu pro tuto příležitost obstará zpěvačka Yanna. Hip hopový program festivalu odstartuje již v 14:00, kdy dění na Nákladovém nádraží zahájí  workshopy a panelové diskuze.

V hale nádraží se bude konat také kreativní workshop a market Já na tom dělám, bazar oblečení, CD, desek a kazet, chystají se i prohlídky tajemným Žižkovem.

Kde všude se Žižkovská Noc koná

Palác Akropolis, Storm (dříve Matrix), Nákladové nádraží Žižkov, Fatal (dříve XT3), Kain, Bunkr Parukářka, Modrá Vopice, Progress, Final, U Voka, U Habásků, Signal, Nad Viktorkou, Kuře v hodinkách,Baryton, Street Culture, Salé, Divadelní studio Žižkov, Tunel, Saturnin (dříve JET), Bajkazyl, U Járy, Žižkovská Tančírna, Rock'n'pizza, Divočák, Blaze, Malkovitch.
Podrobný progam jednotlivých klubů najdete ZDE.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat