Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bezplatný antivir od AVG ve verzi 8.0

Věda

  6:00
Počínaje dneškem si mohou domácí uživatelé počítačů stáhnout novou verzi AVG Free Edition. Přepracované jádro systému slibuje nové funkce se zaměřením na internet.

Komerční verze AVG 8.0, ze které AVG Free Edition vychází. foto: AVG TechnologiesReprofoto

AVG Free Edition se od standardní edice liší hlavně licenčními podmínkami. Antivir lze nainstalovat pouze na jeden domácí počítač a smí být používán pouze pro nekomerční účely. K dispozici je pouze anglická verze, k níž není poskytována žádná zákaznická podpora. Aplikace je určena pro operační systémy Windows 2000, XP i Vista.

Co nového konkrétně slibuje nová verze? Důraz je krom standardního zabezpečení kladen také na rizika hrozící na internetu. Funkce Search-Shield v reálném čase monitoruje odkazy na webových stránkách a míru rizika, jakou při návštěvě podstupujete, zobrazí jako ikonu vedle odkazu.

Krom virů a jiné havěti se AVG 8.0 umí zaměřit i na spyware, z komerční verze navíc pronikla i ochrana před potenciálně nebezpečnými programy a tzv. cookies.

Až podrobné testy však přinesou odpověď na otázku, nakolik se nové jádro vypořádalo s neduhem předchozích verzí – relativně velkými nároky na systém. Všechny nové funkce totiž vypadají lákavě, avšak mohou být vyváženy velkou spotřebou systémových prostředků.

AVG Free Edition 8.0 hledejte na Grisoft.cz

Autor: