Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fujitsu-Siemens přichází s počítačem s nulovou spotřebou

Věda

  9:45
Jedním z hlavních témat letošníku CeBITu byla ekologie. Mezi výrobky, které mají být k životnímu prostředí šetrnější než jejich předchůdci, obzvláště zazářil počítač od Fujitsu Siemens, jenž slibuje nulovou spotřebu v pohotovostním režimu.

Fujitsu Siemens Esprimo - počítač s nulovou spotřebou v pohotovostním režimu. foto: Fujitsu-SiemensReprofoto

Běžné počítače v režimu spánku spotřebovávají energii – jedná se sice pouze o jednotky wattů, ale ve velkých firmách to může znamenat statisícové náklady ročně navíc. Spousta společností navíc vyžaduje, aby byly počítače zapnuty i přes noc, aby na nich mohly probíhat pravidelné updaty software.

Zařízení přidávané k tomuto počítači jej po určené době nečinnosti uvede do stavu s nulovou spotřebou. Zároveň lze nastavit, kdy se z něj má počítač probrat, aby mohlo proběhnout stažení a instalace záplat.

Toto řešení je odpověď na nařízení EU, které požaduje, aby přístroje do roku 2013 spotřebovávaly v pohotovostním režimu méně než 0,5 wattu.

Společnost Fujitsu Siemens hodlá uvést takto vybavené počítače na trh ještě tento rok pod názvy Esprimo E7935 a Esprimo P7935. 

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!