Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fujitsu-Siemens přichází s počítačem s nulovou spotřebou

Věda

  9:45
Jedním z hlavních témat letošníku CeBITu byla ekologie. Mezi výrobky, které mají být k životnímu prostředí šetrnější než jejich předchůdci, obzvláště zazářil počítač od Fujitsu Siemens, jenž slibuje nulovou spotřebu v pohotovostním režimu.

Fujitsu Siemens Esprimo - počítač s nulovou spotřebou v pohotovostním režimu. foto: Fujitsu-SiemensReprofoto

Běžné počítače v režimu spánku spotřebovávají energii – jedná se sice pouze o jednotky wattů, ale ve velkých firmách to může znamenat statisícové náklady ročně navíc. Spousta společností navíc vyžaduje, aby byly počítače zapnuty i přes noc, aby na nich mohly probíhat pravidelné updaty software.

Zařízení přidávané k tomuto počítači jej po určené době nečinnosti uvede do stavu s nulovou spotřebou. Zároveň lze nastavit, kdy se z něj má počítač probrat, aby mohlo proběhnout stažení a instalace záplat.

Toto řešení je odpověď na nařízení EU, které požaduje, aby přístroje do roku 2013 spotřebovávaly v pohotovostním režimu méně než 0,5 wattu.

Společnost Fujitsu Siemens hodlá uvést takto vybavené počítače na trh ještě tento rok pod názvy Esprimo E7935 a Esprimo P7935. 

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...