Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Našel jsem mimozemskou bakterii v meteoritu, doufá vědec

Věda

  7:42
WASHINGTON - Život na planetě Zemi není ve vesmíru osamocený. Tvrdí to astrobiolog Richard Hoover z americké vesmírné agentury NASA.

Neznámá bakterie z meteoritu, která by mohla dokazovat mimozemský život foto: Reprofoto

V březnovém vydání odborného magazínu Journal of Cosmology oznámil nález vzácného meteoritu, ve kterém je zkamenělá bakterie nepocházející ze Země. Zmíněný meteorit je velmi vzácný, na Zemi existuje takových kusů jen devět, napsal zpravodajský web telegraph.co.uk.

"Vysvětluji si to jako signál toho, že život je rozšířen mnohem více a není omezen pouze na planetu Zemi," uvedl ke svému objevu Hoover, který je expertem na život v extrémních podmínkách.

Hoover podobné struktury v meteoritech oznámil již několikrát v minulosti, doposud se však u žádného nálezu nepotvrdilo, že jde skutečně o ostatky mimozemského života, poznamenal server guardian.co.uk.

Teorie panspermie

Důkaz, že mikroby cestují v úlomcích vesmírných těles, by podpořil takzvanou teorii panspermie. Podle ní se život šíří z planety na planetu pomocí meteoritů.

Šéfredaktor zmíněného magazínu Rudy Schild oslovil 100 expertů a všeobecně požádal dalších více než 5000 vědců, aby Hooverův poznatek podrobili kritice a pokusili se přijít s vlastními závěry.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy
TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy

Chcete mít vytřeno raz dva? Přejděte na TURBO! Otestujte s eMiminem třásňový mop s mikrovlákny Vileda TURBO. Nový mop čeká na 10 z vás.