Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vědci objevili v Brazílii růžové tarantule

Věda

  7:00
BRAZÍLIE - Odborníci na pavouky provádějící výzkum v Brazílii objevili devět nových druhů malých tarantulí, které jsou pestře zbarvené s růžovými, purpurovými či oranžovými skvrnami.

Vědci objevili tarantule s nezvyklými barvami foto: http://regmedia.co.uk/Reprofoto

Studii v amazonském deštném pralese vedl brazilský odborník na tarantule Rogério Bertani a devět nových drobných druhů stromových tarantulí popsal v článku zveřejněném v posledním čísle odborného časopisu ZooKeys.

ČTĚTE TAKÉ:

Stromové tarantule byly poprvé objeveny a zařazeny do systému druhů v roce 1841 a je pravděpodobné, že jejich drobní předci po Zemi pobíhali hodně dlouhou dobu, míní odborníci. "Tohle jsou nejmenší stromové tarantule na světě," uvedl Bertani.

"Jejich analýza naznačuje, že jsou velmi staré, a tudíž mohou být považovány za pozůstatek dříve mnohem rozšířenějšího druhu." Studie uvádí, že nezvyklé barvy mohou z těchto malých, chlupatých pavouků udělat žádaný artikl pro chovatele, ale využívat by je mohl i farmaceutický průmysl.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...