Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vědci objevili v Kambodži nový druh ptáka

Věda

  7:00
PHNOMPENH - Nový druh ptáka, který má výraznou "čepičku" z jasně červeného peří na hlavě, se podařilo vědcům najít přímo v lidnatém kambodžském hlavním městě Phnompenhu. Informovali o tom ochránci přírody.

Vědci přímo v kambodžském hlavním městě objevili nový druh ptáka

Objev ptáka patřícího mezi krejčiříky, který dostal latinské jméno Orthotomus chaktomuk, přímo v Phnompenhu s 1,5 milionem obyvatel, ochránce přírody ohromil, píše agentura AFP.

"V moderní době je objev dosud nepopsaného ptačího druhu v okruhu velkého lidnatého města mimořádný," řekl AFP Simon Mahood ze Společnosti pro ochranu přírody (WCS). "Je to velmi překvapivé," dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Malý pták, který má na hrdle černá peříčka a velikostí připomíná známějšího střízlíka, žije v hustém křoví v Phnompenhu a na dalších místech okolní planiny. Proto podle WCS mohl tak dlouho unikat pozornosti. Zatím podle odborníků nepatří mezi ohrožené druhy, ale WCS doporučila zařadit ho mezi "blízké ohrožení", protože jeho životní prostředí se rychle zmenšuje v důsledku zemědělství a rozšiřování měst.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....