Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Windows 7 jsou hotové a míří do výroby

Věda

  11:14
Microsoft dnes oznámil ukončení vývoje Windows 7 a uvolnil ho do výroby. Nový operační systém přijde na celosvětový trh 22. října, české verze budou dostupné v obchodech od 31. října.

Windows 7. foto: Jiří PešekLidovky.cz

Společně s Windows 7 byl do výroby uvolněn také Windows Server 2008 R2. Současně s ukončením vývoje obou systémů zahájili výrobci počítačů, počítačových komponent a softwaru konečné přípravy svých produktů na příchod nové generace Windows pro osobní počítače i podnikové servery.

Na vývoji Windows 7 i Windows Serveru 2008 R2 se v rámci programu CEIP podílelo více než deset milionů uživatelů, zákazníků a partnerů společnosti Microsoft. Významnou roli při testování a finalizaci produktů sehrála také skupina beta testerů.

"Sedmičky" přináší přepracované uživatelské rozhraní, které lépe odpovídá rozšíření širokoúhlých displejů a aktivitě domácích uživatelů. Na rozdíl od stávajícího OS Vista by Windows 7 neměly být tak náročné na výkon počítače. Podle výrobce poběží hladce i na miniaturních noteboocích.

Pokud si chcete nový operační systém vyzkoušet na vlastní kůži, až do 20. srpna si můžete stáhnout testovací verzi Windows 7 Release Candidate (RC), která disponuje již stejnou funkčností jako finální software.

Autor: