Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Windows 7 jsou hotové a míří do výroby

Věda

  11:14
Microsoft dnes oznámil ukončení vývoje Windows 7 a uvolnil ho do výroby. Nový operační systém přijde na celosvětový trh 22. října, české verze budou dostupné v obchodech od 31. října.

Windows 7. foto: Jiří PešekLidovky.cz

Společně s Windows 7 byl do výroby uvolněn také Windows Server 2008 R2. Současně s ukončením vývoje obou systémů zahájili výrobci počítačů, počítačových komponent a softwaru konečné přípravy svých produktů na příchod nové generace Windows pro osobní počítače i podnikové servery.

Na vývoji Windows 7 i Windows Serveru 2008 R2 se v rámci programu CEIP podílelo více než deset milionů uživatelů, zákazníků a partnerů společnosti Microsoft. Významnou roli při testování a finalizaci produktů sehrála také skupina beta testerů.

"Sedmičky" přináší přepracované uživatelské rozhraní, které lépe odpovídá rozšíření širokoúhlých displejů a aktivitě domácích uživatelů. Na rozdíl od stávajícího OS Vista by Windows 7 neměly být tak náročné na výkon počítače. Podle výrobce poběží hladce i na miniaturních noteboocích.

Pokud si chcete nový operační systém vyzkoušet na vlastní kůži, až do 20. srpna si můžete stáhnout testovací verzi Windows 7 Release Candidate (RC), která disponuje již stejnou funkčností jako finální software.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...