130 let

Diskuze

Příklad Tomáše Halíka aneb Jak být otevřený vůči rozmanitosti světa

Kultivace duchovního života člověka a odpovědné hledání jeho smyslu je hlavním cílem katolického kněze, jenž letos získal Templetonovu cenu.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Wachtl Miloš

22. 3. 2014 15:02
Pěkný a výstižný článek.
Mons. Tomáš Halík, jak je v článku Martina Kočího uvedeno, je osobností naprosto mimořádnou, uznávanou i daleko za hranicemi naši země. Skutečnost, že mu toto uznání mnozí nepřejí, není u nás v České republice nic nového, ani mimořádného. Naštěstí však četní závistivci, kteří sami nikdy nic nedokázali a ani nikdy nedokážou, nezmění nic na tom, že i když je Tomáš Halík u nás jen jeden, svět ho vnímá s porozuměním a nešetří uznáním, zatím co nepřejících je sice mnoho, ale nikdo jejich názorům nevěnuje ani tu nejmenší pozornost. My ostatní, Tomáši Halíkovi k jeho úspěchu srdečně blahopřejeme.
0 0
možnosti

Archmichael

29. 3. 2014 17:30
Nová modla pro ty,
kteří neznají minulost, nerozumí přítomnosti a nedovedou předvídat budoucnost. Tento člověk se má honosit stejným oceněním jako např. Matka Tereza. Světe div se! Podle kritiků tato cena "staví most nad propastí mezi zdravým rozumem a hloupostí." Více viz Templetonova cena Wiki. Tento pán má zřejmě pro katolické věřící znamenat druhého pán Boha. A prý ho uznávají v celém světě, jenom tady náboženští analfabeti - dle jeho slov - ničemu nerozumí. Tento člověk, jemuž byla cíleně udělena popularita, má působit na věřící ve stylu - viz záznam v pořadu "Jak to vidí" na dvojce. Dle mého soudu by měl být spíše dehonestován za rozsévání nenávisti mezi národy, a to nejen ze strany církevní, ale i státu. Nekáže dobro, ale zlo. Aby lidi ohlopnul, musí zvolit jinou taktiku, neboť žijeme ve dvacátém prvním století. Upalování se již nenosí.
0 0
možnosti