Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Probudí Putinovo obsazení Krymu západní snílky?

Územní celistvost Ukrajiny je vojensky neobnovitelná. Evropa by měla především usilovat o nezávislost této země. A aby ji nepohltilo Rusko.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KV
I když se to nezdá,
i při velmi rozdílných názorech se v něčem shodnem. Čeká nás asi hodně dlouhá cesta chápání toho druhého než takových světlých okamžiků shody bude víc. Ale začátek je nadějný Hezký den.
0 0
možnosti
KV
Pokud lze pohlížet na problematiku
Krymu Vaším pohledem, je Ukrajina velkým dlužníkem Ruska. Chruščov, pokud se nemýlím rodilý Ukrajinec, se prodral do vedení SSSR a daroval Krym Ukrajině. Darování bylo vedeno způsobem mocenským bez jakéhokoliv souhlasu obyvatelstva. V rámci silně centralistického mocenského stranického řízení SSSR nebylo možno jakkoliv se k tomu vyjádřit. Ani po rozpadu Sovětského svazu nikoho nenapadlo zeptat se třeba formou referenda obyvatelstva Krymu na jejich souhlas patřit Ukrajině. Je paradoxem doby, že je historie SSSR, jejího postavení a konání v mezinárodním měřítku poměřováno jednostranným pohledem, že za vše špatné může Rusko, myslím národ ruský. I ten proklínaný Stalin byl Gruzínec jak poleno, se vší krutostí řešení problémů která je pro Kavkaz příznačná. Pokud má být historie trochu poučná a příkladná, i Lenin byl zpočátku podporován německými průmyslníky a politiky jako prostředek k rozložení moci Carského ruska. Že se jim později vymknul z vlivu a odstartoval jednu z největších krvavých epizod dějin státu by mělo být varováním pro dnešní podporovatele násilných skupin ovládnuvší demonstrace na Ukrajině.
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

9. 3. 2014 11:45
Z pohledu politickeho skoleni
Z pohledu politickeho skoleni muzstva, ktereho se Mr. Meisner zucastnuje, je nejvetsim dluznikem Rockefeller a jeho sionisticka klika s Prescot Bush, kteri podporovali a vytvorili Hitlera a vrhli ho na východ aby vydrancoval, vykradl SSSR a dobyl ropne pole v Kaspiku....
0 0
možnosti
ZM

28. 4. 2014 12:18
Rusko bude největším dlužníkem Ukrajiny
Hovoří se co dál. Jedením z aspektů je i majetkový. Car Aljašku prodával, Amerika kupovala. Putin si Krym krade za bílého dne. Bez ohledu, zda zemička bude formálně ruská, nebo republikou typu podněstří. Spíš bude "nezávislou" a rozmnoží putinovu celní unii a) Rusko jako dlužníkZábor kusu státu nelze srovnávat s evrop. poválečnými , jakkoliv výraznými změnami hranic . Poválečný status, je tlustá čára za traumatem II. sv.války. Hranice přijaly dotčené státy i mezinárod. smlouvy. To u Krymu snad nehrozí. Minimálně Ukrajina+EU+USA+ CDN, by měly zábor hodnotit jako krádež území (+nerost bohatství+..). Krádež vyčíslit, jednat s Ruskem jako mega-dlužníkem svého souseda, Ukrajiny.b) Vyhánění - další dluhLze je očekávat, popř. "dobrovolné odchody" těch kdo zábor nepřijmou. Nesrovnávat s etn. čistkami po II. sv. válce, za kterými, jakkoliv nespravedlivými, se udělala tlustá čára s odvoláním na trauma války a vinu na jejím vzniku.Krymský exodus bude asi větší, než z Čečny, tedy zábor soukrom. majetku. Pokud nedojde ke kompenzaci, krádež vyčíslit, žalovat u mezinárodních soudů, diplomaticky nepřipustit její legitimizaci v budoucnu.I v tom potřebuje Ukrajina mezinárod. podporu. Již kvůli dnešnímu, uměle vyvolanému ukrajin. dluhu dík kterému lze EU a US finanční pomoc Ukrajině přelévat dál, směrem k Moskvě. Na toto minimum se snad vzmůže i Lady Ashton.c) Dluhy nelze prominoutNaše polistopadové restituce se týkaly 40 let starých krádeží (měly víc, nebyla polit. síla). Nakradený český uran který Rusko dodnes prodává, považujeme za promlčený v rámci klidného odchodu okupantů. EU, pokud jinak neumí, může jednat a obchodovat s Ruskem avšak s vědomím, že jejich partner právě okradl společného souseda. Výhružky, že si zabere ruskou škodovku,VW a další, nezapomínat. d) Příměr -Helsinky.Zpočátku jen "papírová" deklarace o právech občanů, následně, spolu s uzbrojením a celkovým zlevněním ropy pomohla erodovat komunismus. Krymský dluh - další lejno na putinově botě, by v časem mělo pomoci erodovat beztrestnost malého cara a jeho party. e) Deprivant nepatří do slušné společnosti. EU ukázala svou (im)potenci slepotou při vyvražďování Grozného, následně pokrčením ramen při rozbíjení Gruzie, navíc pro-evropské země. U Gruzie, opoti Krymu, formálně nešlo o zábor části státu, ale o "obranu" odštěpených státečků, ať si myslíme cokoliv o loutkových vládách a o předchozím masovém rozdávání ruských pasů. U Krymu okupace jasná. G 7 mezi sebe politicky přijalo smraďocha se zlatem, ropou, plynem, zbraněmi a nemytou, roztrhanou zadnicí. G8 by nyní měla smraďocha vypoklonkovat. Krádež v době členství v G8 nepromíjet, v příhodné chvíli připomenout. f) Dobudoucna: EU musí aspoň přestat strkat hlavu do písku, přijmout , že Putin studenou válku praktikuje. S Ruskem obchodovat s vědomím, že jde o nespolehlivého partnera který jejich souseda zcela nestydatě okradl. Zmenšovat závislost na východních palivech. (jezdím na LPG, ve svých 65 letech budu klidně jezdit na kole víc, než dnes).
0 0
možnosti
ZM

9. 3. 2014 3:53
Magnolio,
čas jsou peníze. Díky za tak obsáhlé, věcné a korektní vstupy.
0 0
možnosti
ZM

9. 3. 2014 1:11
prohlédl jsem pozorně
a) film nic neobjevuje. Skutečnost, že i u "majdanovců" byly zbraně, občas i víc, než jen lovecké pušky je známa. A zaplať Bůh za to - viz článek J.Schneidera o tom, že jedním z rozhodujících momentů (!!!) bylo ubránění centra v kritické chvíli.b) slátanina . Opakovaný střih, jasný komentář k nejasným záběrům na které lze naroubovat cokoliv.c) Film mne poučil, že majdanovci - ukrajinští občané kterým přetekla trpělivost, byly "tlupy". Tímhle krmí ruského mužika, aby měl politicky jasno.
0 0
možnosti
C

Cermans

9. 3. 2014 6:53
Souhlasím , ale mě to zase potvrzuje, že v dnešním mediálním
světě je člověk velmi vydán na pospas virtuální realitě, vytvořené médii. To hraje potom silnou roli ve volbách. Řeč o zdravém rozumu je dost diskutabilní. Nakonec vítězí ne zdravý rozum ale "víra " ve zdravý rozum což jak ukázal p. Schneider je ideologie.
0 0
možnosti
P

Pepan25

8. 3. 2014 20:28
Neozbrojený Berkut?
Dál se nemá smysl na to dívat ...
0 0
možnosti
JT

8. 3. 2014 19:31
To už je
v současném čase pláč nad rozlitým mlékem. Prožil jsem 68 v Praze, hodně mi to připomíná a co bylo potom ? Je to všechno v hajzlu, další jedna generace má po iluzích, budou emigrace, myslím, že skončí i schengen, vidím to hodně černě. Prachy investorů co měli přijít na Ukrajinu přijdou někam jinam, třeba se to začně mazat v Severní Koreji, možná i Afganistán je další cíl kapitálu, všechno je jen o penězích. Já už to mám za sebou, ale co ti mladí ? Kolik let budou zase čekat jako jsem čekali my. 10,30, 50 ? Nebo už se vůbec nedočkají ?
0 0
možnosti
K

Kevil

8. 3. 2014 18:01
Šéf krymského parlamentu byl kriminálník
a jeho strana získala ve volbách 4% hlasů. Opravdu dobrý reprezentant Rusů na Krymu...
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

8. 3. 2014 13:56
to uz je jen vysledek
to uz je jen vysledek geopoliticke hry o Ukrajinu. Vinik je ten kdo ma enormni zajem o dodavani bridlicneho plynu z vychodu Ukrajiny do EU....
0 0
možnosti
JN

Josef Novak

8. 3. 2014 13:32
Jochu, ty placený užitečný
Jochu, ty placený užitečný idiote! Ta karikatura s Adolfem ti moc nevyšla, protože si nevdělaný troll.Přímo u zrodu IG Farben totiž asistoval zástupce amerického velkokapitálu a jeden z nejvlivnějších mužů řídících USA ze zákulisí správních rad a burzy. Tímto člověkem byl Walter Teagle, šéf společnosti Standard Oil, kontrolované Rockefellery. Standard Oil byla tehdy i dnes (kdy vystupuje pod jménem ExxonMobile) největším podnikem působícím v těžbě ropy na světě. Právě skrze Rockefellerovův penězovod natekl do IG Farben americký kapitál nutný pro tak obří fúzi a další chod podniku. Rockefellerovy bankéři v Německu – Max M.Warburg v Hamburku a J.H.Stein v Kolíně nad Rýnem také ihned zasedají v dozorčí radě IG Farben.[3] Bratr Maxe Warburga, Paul Warburg žijící v Americe, byl ve vedení klíčové Rockefellerovy banky, Bank of Manhatten a navíc kontroloval pro Rockefellera Federální reservní banku státu New York. Právě on se spolu s Walterem Teaglem v roce 1929 dostává do vedení americké pobočky IG Farben, společnosti American IG. Německý kapitál v podobě IG Farben znovu vstupuje na zapovězený americký trh, zatímco Rockefeller získává vliv a podíl v německém chemickém průmyslu. [4] Rodí se nesvatá aliance amerických a německých miliardářů, kteří pro své plány brzy přiberou „třetího do mariáše“. Tím třetím se ukázal být tehdy ještě vysmívaná politická figurka třetího řádu, za nedlouho ale pán Evropy. Adolf Hitler. IG Farben a Hitler A práve EXXON dostal koncese na těžbu břidlišného plynu na východě Ukrajiny a na těžbu ropy a plynu u pobřeží Ukrajiny . A by toto dostal na trhy, musí mít možnost se dostat do ropovodů a plynovodů Gazpromu!! Proto ten americky/ rockefeller/- židovsko-nacistický majdan!
0 0
možnosti