9. prosince 2013 6:00 Lidovky.cz > Relax > Design

5 NEJ vánoční speciál: nakupování ve Vídni s návrhářkami z PBG

Vídeň | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vídeň | foto: ČTK

Tereza Horáková, Aneta Vojtová a Klára Felixová neboli značka PBG jsou ve Vídni jako doma. Místní alternativa klasických vánočních trhů? Talentované designérky doporučují třeba akci místní univerzity.

PBG

Project Bags Girls se zrodil z osobní touhy kamarádek Terezy Horákové, Anety Vojtové a Kláry Felixové po dokonalé tašce. V roce 2011 začaly navrhovat i šít limitované kolekce minimalistických kabel(-ek), které jsou ostrouhané až na kost absolutní funkčnosti. Charakteristickým znakem PBG je precizní provedení, variabilita a kvalitní materiál (převážně PVC a kůže) a nabídku labelu dnes doplňují také věci, které do kabelky odjakživa patří, tedy malá pouzdra nebo zápisníky. Novinky této mladé značky designérky představily na pražském festivalu designSUPERMARKET, o nadcházejícím víkendu je budete moci potkat ve Vídni, kde se zúčastní prodejní přehlídky místní Universität für angewandte Kunst. V rakouské metropoli jsou ostatně PBG jako doma, proto čtenářům prozradily i pár tipů na místní vánoční nákupy. Nestačí vám tradiční trhy a muzejní čtrvť? Zkuste třeba sedmý okrsek.

PBG
PBG

 

Ve Vídni nenakupujeme vánoční dárky jen na trzích před radnicí, či na hlavní nákupní třídě, Rakouskou metropoli známe dobře, jsou s ní spojené začátky naší značky. Každý rok trávíme poslední pátek před Vánoci na vánočním trhu místní vysoké školy uměleckoprůmyslové (Universität für Angewandte Kunst Wien), kde spolu s ostatními studenty prodáváme své produkty.

Nikdy také nezapomeneme navštívit 7. okrsek, hned u Mariahilferstrasse, kde najdete spousty malých obchůdků a galerií. Výběrem doporučujeme například:

- Useabrand, obchod nabitý rakouskými značkami, módou a šperky, nedávno oslavil čtvrté narozeniny

Usebrand

Useabrand


- Sight, minimalistický obchod s módou z Rakouska, Francie i Japonska, který ve svých prostorách často pořádá i různé výstavy nebo happeningy

Sight

Sight


- Sous-Bois, ráj pro fanoušky papíru, naleznete zde jedinečné prostředí plné bloků, diářů, gum a propisek, plakátů, přání nebo obálek

Sous Boise

Sous Boise


- Comerc, obchod, který má co nabídnout i pánům - švédské batohy Sandqvist, sprej/svíčka Insight nebo legendární cyklistické čepice Thei-Sprint

Značku Sandquist najdete v obchodě Comerc.

Značku Sandquist najdete v obchodě Comerc.

A kousek odtud je náš oblíbený Naschmarkt. Jeden kilometr dlouhé tržiště, kde nakoupíte všelijaké delikatesy a při tom si můžete zajít třeba na velmi dobrý oběd, kávu či drink.

Zkrátka a jednoduše řečeno, výlet do Vídně můžeme před Vánocemi vřele doporučit!

terTereza Houdková