28. května 2017 6:21 Lidovky.cz > Relax > Design

Česká studentka vyhrála mezinárodní soutěž s obalem na malířskou štětku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Vítězný obal od Kateřiny Puncmannové | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězný obal od Kateřiny Puncmannové | foto: Young Pakcage

Mezinárodní soutěž obalového designu Young Pakcage, kterou od roku 1996 vyhlašuje společnost Model Obaly vyhrála studentka z Plzně Kateřina Puncmannová. Porazila přes 700 soutěžících z 57 zemí světa. Porotu zaujala víceúčelovým obalem na malířskou štětku, ze kterého se složí malířská čepice.

Do Young Pakcage se přihlásilo 744 designérů z rekordního počtu 57 zemí. Organizátoři vyzvali tvůrce, aby dokázali, že i kvalitní obal může být zábavný. Ceny za nejpovedeněji obaly na téma Open & Play získali designéři z Kanady, Maďarska, Velké Británie a již tradičně ze Slovenska a České republiky. Nejvyšší ocenění Model Obaly Prize získala Kateřina Puncmannová.

Soutěž jako jedna z mála dává příležitost i mladším studentům, kteří mají v Young Package vlastní kategorii. Vítězem středoškolské kategorie se stal obal na lentilky Barbory Semanové z Košic. Obal je vybaven prolomenou stěnou, díky které nedochází k natržení při otevírání a zavírání. Slouží také jaké hrací kostka čímž autorka splnila letošní zadání Open & Play.

Obal na Halls od Michala Vrby
Obal od Anny Marie Semancové

Druhou příčku ve vysokoškolské kategorii obsadil Thomas Lavin z Velké Británii. Jeho obal re:PLAY je sám o sobě hrou. Klasický papírový materiál spolu se šrouby a matkami tvoří spletitou skládačku, která ukrývá různá nářadí. Třetí místo získala Zita Sirán z Maďarska s obalem na mléko. Konstrukce umožňuje skládání a hru s geometrií.

Druhé místo patří Anně Dvořákové z Plzně. Studentka navrhla obal na lahvičky mléčného nápoje, který slouží jako plocha deskové hry. Ze samotných lahviček na mléčný nápoj se stávají hrací figurky. Třetí místo obsadila Dora Kolářová s obalem na boty, který je omotán skákací gumou. Porota ocenila nejen grafické zpracování, ale také výběr materiálu a účel balení. Cenu CZECHDESIGN získala Anna Kapi z Maďarska, z Eszterházy Károly University. Její obal na slunečnicová semínka je zároveň papírovým krmítkem pro ptáky.

Lidovky.cz
  • 2Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na Lidovky.cz