Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora 1 °C zataženo Předplatné LN
24. prosince 2015 7:55 Lidovky.cz > Relax > Design

České šperky inspirované jógou šíří dobrou energii

Za návrhem šperků pod značkou Mooyyy stojí trojice designérek Lucie Koldová,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za návrhem šperků pod značkou Mooyyy stojí trojice designérek Lucie Koldová,... | foto: Mooyyy

Autorské šperky s pozitivní energií složené ze zrnek kávy, nebo přírodních kamenů. Na tom si zakládá kolekce českých šperků Mooyyy. Vychází totiž z jógy. Za návrhem šperků stojí trojice designérek Lucie Koldová, Mirka Talavašková a Anna Steinerová.

„Na začátku byla inspirace pravými kameny a přírodními materiály. Mooyyy tvoří šperky, které mají pozitivní spirituální účinky, šperky hravé a kreativní, kde si každý může vybrat kámen nebo přírodní semeno Rudraksha zvané též „Boží slza“ podle oblečení, nálady či zdravotního stavu. Rudraksha má duchovní a léčivé účinky a vytváří obrovskou pozitivní energii. Při jejím nošení pocítíte zvýšenou výkonnost a energii,“ popisují své šperky autorky.

Slibují si od této kolekce nemalý úspěch. Například Lucie Koldová je totiž vítězkou Czech Grand Design 2012. Svá díla vystavovala v České republice, Francii a Belgii. Její kolekce pro Mooyyy se nazývá Senso, která snoubí autorčin minimalismus a eleganci se spirituálními jógovými znaky, a má rovněž zahraniční potenciál.

Za návrhem šperků pod značkou Mooyyy stojí trojice designérek Lucie Koldová,...
Za návrhem šperků pod značkou Mooyyy stojí trojice designérek Lucie Koldová,...

CHIA je autorská kolekce módní návrhářky Mirky Talavaškové, která ve své tvorbě kombinuje šperky s oděvy vlastní značky. K náhrdelníku kravatového typu navrhla speciální halenku se všitým límcem, jímž se náhrdelník provléká. Mirka využívá zejména lávový kámen, perly a růženín.

Anna Steinerová pracuje například s kávou. Její autorská kolekce se nazývá Rudra a zrnko kávy se pod jejíma rukama mění ve skutečné umělecké dílo. Stejně tak jako posvátné semeno Rudraksha tvoří základ šperků její kolekce Mooyyy.

tohTomáš Holý
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...