Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 3 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

České šperky inspirované jógou šíří dobrou energii

Za návrhem šperků pod značkou Mooyyy stojí trojice designérek Lucie Koldová,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za návrhem šperků pod značkou Mooyyy stojí trojice designérek Lucie Koldová,... | foto: Mooyyy

Autorské šperky s pozitivní energií složené ze zrnek kávy, nebo přírodních kamenů. Na tom si zakládá kolekce českých šperků Mooyyy. Vychází totiž z jógy. Za návrhem šperků stojí trojice designérek Lucie Koldová, Mirka Talavašková a Anna Steinerová.

„Na začátku byla inspirace pravými kameny a přírodními materiály. Mooyyy tvoří šperky, které mají pozitivní spirituální účinky, šperky hravé a kreativní, kde si každý může vybrat kámen nebo přírodní semeno Rudraksha zvané též „Boží slza“ podle oblečení, nálady či zdravotního stavu. Rudraksha má duchovní a léčivé účinky a vytváří obrovskou pozitivní energii. Při jejím nošení pocítíte zvýšenou výkonnost a energii,“ popisují své šperky autorky.

Slibují si od této kolekce nemalý úspěch. Například Lucie Koldová je totiž vítězkou Czech Grand Design 2012. Svá díla vystavovala v České republice, Francii a Belgii. Její kolekce pro Mooyyy se nazývá Senso, která snoubí autorčin minimalismus a eleganci se spirituálními jógovými znaky, a má rovněž zahraniční potenciál.

Za návrhem šperků pod značkou Mooyyy stojí trojice designérek Lucie Koldová,...
Za návrhem šperků pod značkou Mooyyy stojí trojice designérek Lucie Koldová,...

CHIA je autorská kolekce módní návrhářky Mirky Talavaškové, která ve své tvorbě kombinuje šperky s oděvy vlastní značky. K náhrdelníku kravatového typu navrhla speciální halenku se všitým límcem, jímž se náhrdelník provléká. Mirka využívá zejména lávový kámen, perly a růženín.

Anna Steinerová pracuje například s kávou. Její autorská kolekce se nazývá Rudra a zrnko kávy se pod jejíma rukama mění ve skutečné umělecké dílo. Stejně tak jako posvátné semeno Rudraksha tvoří základ šperků její kolekce Mooyyy.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?

Najdete na Lidovky.cz