2. listopadu 2014 17:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Ponožky v sandálech jsou módní hit. Škromach se může radovat, udává trend

Ponožky v sandálech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ponožky v sandálech. | foto: Shutterstock

PRAHA Zdá se, že Češi proslulí ponožkami v sandálech udělají svým tradičním outfitem díru do světa. Horkým módním hitem pro letošní podzim jsou totiž právě sandále s ponožkami. A bát se nemusíte ani pestrých vzorů či divokých barev.

Prý jsou známkou absolutního nevkusu a buranství. A údajně podle nich v zahraničí spolehlivě poznáte české turisty. Nenechte se však mýlit. Ponožky v sandálech jsou totiž hitem letošního podzimu a podle módních kritiků i blogerů nesmí ve vašem šatníku chybět, napsal server The Guardian. Stačí vytáhnout ponožky nad kotníky a vyjít do ulic!

Vykukující ponožky z bot přitom nejsou žádnou novinkou. V posledních letech se na molech mnoha módních návrhářů promenádovaly modelky, kterým z bot na vysokých podpatcích, a třeba i otevřenou špičkou, čouhaly ponožky.

Jenže jak poznamenal server The Guardian, tento podzim můžete vytáhnout do ulic klasické ploché sandále. A stále budete cool.

Podzimní trendy: ponožky v sandálech.

Outfit oblíbený zejména mezi turisty z východní Evropy a moderními hippíky velmi často nosí také Češi. Mezi své oblíbené kousky je řadí například i senátor Zdeněk Škromach.

Nyní se karta obrátila a věčně posmívaní Češi, zdá se, znají módní trendy už několik let dopředu. Jenže i tento věčně vysmívaný outfit má svá pravidla správného nošení. Podle módních blogerů nejlépe vypadají ortopedické sandály značky Birkenstock, které jsou už několik lel letním doplňkem číslo jedna.

A uklízet je nemusíte ani na podzim. Jen je potřeba správně vychytat teplotu. Jakmile je už taková zima, že nemůžete vyjít ven s holýma nohama a je potřeba vzít si punčocháče, na ponožky v sandálech zapomeňte. Nejlépe uděláte, když je vytáhnete k šatům s robustní bundou.

K tématu

Pokud chcete sladit ponožky v sandálech s kalhotami, nezapomeňte si je lehce vyhrnout nahoru. Mezi ponožkou a kalhotami musí být vidět kousek holé kůže. A nemusíte se bát ani výraznější barev či vzorů.

Anketa

Nosíte ponožky v sandálech?

Ano 644
Ne 657
Jak kdy 94
Ponožky v sandálech již nejsou módním faux-pas.
Lidovky.cz