Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Festivalový design. Boty pro Colours of Ostrava navrhl Milan Cais z Tata Bojs

Design

  6:29
PRAHA - Pohodlné, elegantní, ale hlavně „festivalové“. Společnost Baťa a festival Colours of Ostrava spojily síly a přicházejí s limitovanou kolekcí bot. O barevnost a pestrost, se postarali výtvarník a člen kapely Tata Bojs Milan Cais a ostravské studio Kantors Creative Club.

Baťa a Colours of Ostrava přicházejí s limitovanou kolekcí „festivalových“ bot s designem výtvarníka a hudebníka Milana Caise foto: Baťa

Vzniklo tak šest barevných variant - tři dámské a tři pánské. Veřejné představení limitované edice proběhne 8. června od 16 hodin v prodejně Baťa na Václavském náměstí v Praze za účasti Milana Caise i zástupců festivalu a společnosti Baťa. V rámci pestrého programu vystoupí i mladý český hudebník Thom Artway.

Colours of Ostrava

Festival Colours of Ostrava proběhne od 19. do 22. července v industriálním prostředí Dolních Vítkovic. Hlavními hvězdami jsou Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague. Celkově si návštěvníci festivalu, který byl loni zařazen britským deníkem The Guardian mezi 10 nejlepších v Evropě, budou moci vybrat z více než 350 programových položek na 20 scénách.

„Nápad mít festivalové boty se mi zamlouval od samého počátku. Podobný projekt jsme zatím nezkoušeli. Myslím, že kromě výborného zpracování a designu je tento projekt jedinečný i spojením ryze českých značek, Colours a Bati,“ říká na úvod ředitelka festivalu Zlata Holušová. „Sama pocházím z poloviny ze Zlína, mí příbuzní všichni uměli šít boty a pracovali na nich. Má sestřenice se jmenuje Baťová, takže mám k této značce naprosto privilegovaný vztah,” doplňuje.

K realizaci prvního nápadu se podařilo získat výtvarníka a hudebníka Milana Caise. Pro něj představovala práce na designu bot premiéru: „Boty jsem ještě nikdy nenavrhoval, takže nemám žádnou takovou podobnou zkušenost a tím mě právě ten nápad zaujal, uvádí. Myslím, že boty, které vznikly pro Colours of Ostrava, by se daly popsat jako elegantní a zároveň veselé tenisky,” dodává.

„Kvalitní, pohodlné a stylové boty jsou základní výbavou pro každý festival. Jsme rádi, že se podařilo udělat výjimečnou botu, v několika barevných kombinacích a designu. Práci jsme svěřili našim mistrům – ševcům do naší vlastní továrny v Dolním Němčí, kde se boty stále ručně šijí,” zmiňuje Ondřej Cedidla, manažer marketingu společnosti Baťa, a s nadsázkou dodává: „Dříve frčely Baťovky, letos se budou nosit Coloursky”.

Colours of Ostrava a Baťa připravily výhody pro návštěvníky, kteří v teniskách vyrazí přímo na festival: po předložení vstupenky a kartičky, kterou získají při koupi bot, budou moci projít speciálním VIP Baťa vchodem bez čekání. Navíc pak návštěvníka v areálu čeká ještě spousta dalších překvapení v Baťa stánku.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!