17. srpna 2017 12:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Móda je o sexu. Na veletrhu Styl předvede kolekci i designérka Westwoodová

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Oblečení nemusí být na módní přehlídce nutně to nejzajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oblečení nemusí být na módní přehlídce nutně to nejzajímavější. | foto: Gamma-Rapho via Getty Images

BRNO Pořadatelé módních veletrhů Styl a Kabo, které se konají od soboty do pondělí v Brně, pozvali na 50. ročník několik špičkových českých návrhářek a návrhářů i světově uznávanou designérku Vivienne Westwoodovou.

„Žena, která navrhovala modely členům kapely Sex Pistols a britské premiérce Margaret Thatcherové, na brněnském výstavišti předvede svou kolekci dámského a pánského prádla pro sezonu 2017/2018,“ řekla ředitelka módních veletrhů Gabriela Císařová.

Westwoodová už dávno není jen jméno známé návrhářky, ale Vivienne Westwood je globální značka pro oblečení, kabelky, doplňky, šperky, parfémy, dokonce i pro psí oblečky.

Její modely viděli například diváci seriálu Sex ve městě, kde hlavní hrdinka oblékla 81 jejích kousků.

Návštěvníci se na její přehlídku mohou těšit v neděli večer. „V první části večera představí svou tvorbu významní čeští a slovenští návrháři jako Klára Nademlýnská, Lada Vyvialová či Liběna Rochová. Vrcholem celé show bude prezentace aktuální kolekce Vivienne Westwoodové,“ uvedla Císařová.

Westwoodová je ve světě módy ikonou druhé poloviny 20. století, je jí 76 let. Podle svých slov chtěla v módě „zničit“ termín konformita. Její móda je proto výstřední a původně byla spjatá s punkovým hudebním stylem.

Zabývá se dějinami oblékání a inspirací je jí téměř cokoliv, od historie přes aristokratickou módu, tradiční oděvy různých etnik i hýřící karneval v Benátkách. Především ale to, co je spojené se smyslností a sexualitou. Prohlašuje, že móda je o sexu.

Britská návrhářka Vivienne Westwoodová spolu ze svým manželem na Pařížském...
Návrhářka Vivienne Westwoodová v Paříži s modelkami, které předvedly její novou kolekci podzim/zima 2011.

„Její modely jsou jedinečné, provokativní, sexuálně nabité a vždy neodolatelné. Vivienne se chce vždy odlišovat a převratností modelů předbíhat dobu,“ uvádí web Módní značky. Známé jsou například její lodičky s podpatky vysokými 25 centimetrů, které mají symbolicky postavit ženu na piedestal. Na molu dokonce způsobily pád topmodelky Naomi Campbellové.

ČTK
  • 0Diskuse