Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

PODÍVEJTE SE: Nejluxusnější hotel na svět má Praha

Design

  10:48
PRAHA - Úzké klikaté uličky Malé Strany vedou až k nejluxusnějšímu hotelu světa. Podle serveru TripAdvisor, který každoročně vyhodnocuje nejlepší hotely na světě, totiž prvenství v kategorii nejluxusnější hotel získal hotel U Zlaté studně v centru metropole.

Nejluxusnější hotel na světě podle hodnocení cestovatelů: U Zlaté studně foto: U Zlaté studně

"Velice si toho ocenění vážíme, ale lidé nemohou čekat, že u nás najdou zlaté kliky a všudypřítomný mramor. Náš luxus spočívá spíš v perfektním servisu a osobním přístupu k našim hostům," vysvětluje marketingová manažerka hotelu Petra Daliborová.

Top hotely

Nejluxusnější hotely světa:

1. U Zlaté studně Praha
2. Britania Hotel Lisabon (Portugalsko)
3. Alchymist Residence Nosticova Praha
4. Los Altos De Eros Tamarindo (Kostarika)
5. Quay Grand Suites Sydney Sydney (Austrálie)
6. Rudding Park Hotel Harrogate (Velká Británie)
7. Aria Hotel, Praha
8. French Quarter Inn Charleston (USA)
9. Finca Hotel Son Palou Orient (Španělsko)
10. Hotel Villa Ducale Taormina (Itálie)

Zdroj: hodnocení TripAdvisor.com

Romantickou atmosféru hotelu umocňuje jeho poloha v těsné blízkosti zahrad Pražského hradu s výhledem na Malou Stranu. Plusem je i velikost hotelu. "Máme jen několik pokojů, a můžeme tak každému poskytnout osobní přístup. Hosté si tak mohou vybrat třeba oblíbený způsob stlaní, nebo jaké chtějí polštáře," dodává Daliborová.

Její slova potvrzuje i další celosvětové prvenství hotelu – v kategorii nejlepší servis. Hosté se tak mohou každý den těšit na překvapení v pokoji, jako je třeba čokoládové fondue či šampaňské s jahodami připravené ke koupeli. Za takový servis si ovšem návštěvníci hotelu musí připlatit. Průměrná cena se pohybuje okolo 300 eur za pokoj na den. Nejčastějšími hosty jsou páry na líbánkách nebo na oslavách výročí. V první desítce nejluxusnějších hotelů se umístily ještě další dva pražské hotely. Na třetí místo vyneslo hlasování cestovatelů hotel Alchymist residence Nosticova a na sedmé místo se dostal Aria Hotel. Podle cenové výhodnosti patří na světovou špičku další pražský hotel – Arcadia Residence.

Internetový server TripAdvisor, který měsíčně navštíví desítky milionů lidí, vyhodnocuje každým rokem žebříčky na základě hlasování návštěvníků serveru.

Tuzemské hotely se dobře umístily i v loňském roce. Podle odborníků to jen potvrzuje velice dobrou úroveň pražských hotelů, pro které je ve světové konkurenci výhodné to, že jsou velmi nové a čisté. Úspěšný výsledek v žebříčku TripAdvisor ale asi nebude mít zásadní vliv na přilákání nových návštěvníků do Prahy. "TripAdvisor je světově velice známý server a má velmi dobré renomé, ale na reálný nárůst klientů v Praze to s největší pravděpodobností nebude mít moc velký vliv," domnívá se mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. Dodává ale, že letošní hodnocení je alespoň známkou špičkové úrovně tuzemských hotelů.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Pronájem bytu 2+kk 65m2
Pronájem bytu 2+kk 65m2

Husova, Kutná Hora - Kutná Hora-Vnitřní Město
13 000 Kč/měsíc

Mohlo by vás zajímat