Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Praha hostí první konferenci propojující módu a technologie

Design

  6:54
Jak fungují nositelné technologie? Jak vyzrát na módní marketing a sociální sítě? Poradí první česká konference zaměřená na módní nadšence a experty na technologie. #FASHIONTECHCZ se uskuteční tento čtvrtek a je součástí programu Mercedes – Benz Prague Fashion Weekend.

Takzvané wearables jsou fenoménem doby. Jsou to takzvané nositelné technologie. Mohou mít podobu chytrých hodinek, ale i vymakaných kousků oblečení. foto: Reuters

„Díky své práci se pohybuji mezi marketéry, programátory i módními návrháři a neustále vidím, jak moc se potřebují a jak málo se setkávají. Cílem akce je propojit zdánlivě nespojitelné a obrazně přesvědčit Silicon Valley, že je nejvyšší čas, aby sledovali, co se děje na fashion weeku a opačně,“ představila #FASHIONTECHCZ Pavlína Louženská.

Co nabídzí za program?

Nejtechničtější část programu konference přinese velmi aktuální téma – wearables neboli nositelné technologie. Jako zahraniční host vystoupí Kristi Kuusk z Holandska, která přiveze portfolio s jedinečnými prototypy smart textiles. Navíc k vyzkoušení bude i unikátní vibrující vesta, která zajišťuje správné držení těla, nebo náhrdelník pro matky předčasně narozených dětí. 

Velká část programu bude věnována módnímu marketingu. Navštěvníci s etak mohou těšit na téma, jak využít analytiku v retailu nebo například Radek Vašíček z Httpool představí úspěšné případové studie módních značek, které využily Twitter k prodeji i propagaci. 

Diskutovat se bude i o pop-up obchodech a síle sociálních sítí.

Autor: