Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Roztančená Chrudim. Město představuje nové logo a vizuální identitu

Design

  12:12
První ucelenou vizuální identitu představuje město Chrudim. Vítězkou designérské soutěže, kterou pořádala odborná organizace Czechdesign, je grafická designérka Markéta Steinert. Autorka do návrhu promítla chrudimská specifika a vytvořila hravý návrh.

Město Chrudim představuje nové logo a vizuální identitu foto: Czechdesign

Město Chrudim představuje nové logo a vizuální identitu
Město Chrudim představuje nové logo a vizuální identitu

Chrudim, historické město v Pardubickém kraji, až do nedávné doby ke své prezentaci využívala městský znak s orlicí. Cílem soutěže tak bylo najít moderní a ucelenou identitu, která bude přívětivá pro místní i návštěvníky a přispěje ke sjednocení vizuální komunikace města a jeho příspěvkových organizací.

Markéta Steinert

Za novou vizuální identitou Chrudimi stojí grafická designérka a absolventka UMPRUM Markéta Steinert, která má s tvorbou vizuálních identit bohaté zkušenosti. Mezi její nejúspěšnější projekty patří například vizuální styl Letní filmové školy v Uherském Hradišti nebo města Svitavy.

Základním principem, využitým v logu, je stupňovitost města, kterou autorka vnímá jako charakteristický a unikátní prvek Chrudimi. Dva stupně v logu navíc symbolizují typické místní průchody, chrudimské fortny. „Jednou z inspirací pro mě byla i chrudimská veduta od Josefa Cereghettiho, jejíž barevnost mě zaujala. Proto jsem se rozhodla vybrat tři hlavní barvy z tohoto obrazu a použít je pro vizuální styl,“ dodává autorka.

Jana Vinšová z pořádající organizace Czechdesign doplňuje: „Soutěžní návrh předložený autorkou Markétou Steinert evokuje pocit, že historická Chrudim je moderní město, v němž to žije. Je velmi dynamický, pozitivní a sebevědomý.“

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!