Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Sháníte originální dárky? Zkuste předvánoční market studentů a absolventů UMPRUM

Design

  6:51
PRAHA - Představte si zasněženou krajinu plnou překvapení a splněných přání. Nákup dárků a zároveň odpočinek od vánočního shonu. Takový je devátý UMPRUM SHOP s podtitulem Welcome to Wonderland.

UMPRUM SHOP - Martina Hudečková foto: UMPRUM

Akci již po deváté pořádá Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze a její ateliér módní tvorby. 

Předvánoční market

  • Vernisáž proběhne 13.12. 2017 v 18 hodin
  • Výstava potrvá do: 17. 12. 2017
  • Galerie UM, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
  • Otevřeno: 11–20 hodin
  • vstup zdarma

„Jedná se o studentský projekt, kde mají možnost nejen prodat své práce, ale zároveň se na něm učí, jak to chodí v praxi. Akci musí zvládnout ve spolupracujícím týmu - od organizace, po sběr prací a komunikaci s prodávajícími, instalaci a úspěšnou medializaci kampaně. Mnozí mají poprvé možnost zjistit, jak složité je úspěšně zprodukovat nějakou akci“, říká koordinátorka projektu, asistentka Ateliéru módní tvorby Viera Devečková.

Představí se zde jak práce studentů, začínajících návrhářů a designérů, tak již renomovaných značek absolventů UMPRUM. K dispozici bude autorské oblečení, šperky, bytové doplňky, výrobky ze skla, porcelánu nebo dřeva, nebudou chybět autorské knihy a řada drobností pro radost. To vše bude zasazeno do instalace připomínající poklidnou zimní krajinu v rozsáhlé Galerii UM.

UMPRUM SHOP - Tyformy - Pavla Vachunová
UMPRUM SHOP - Linda Retterová
Autor:

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!
Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...