18. dubna 2018 6:50 Lidovky.cz > Relax > Design

Stoleček i křeslo. Manželská dvojice vyrábí nábytek ze starých barelů

Nábytek ze starých barelů, na obrázku křeslo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nábytek ze starých barelů, na obrázku křeslo | foto: Drum Barrel Furniture

Skříňky, křesla i stolky. To vše se dá vyrobit z průmyslových plechových sudů. „Sedáky z kovových sudů zahlédl manžel při návštěvě autosalonu v Itálii. Nejedná se tedy o původní nápad, ale o jeho vylepšení a rozšíření sortimentu. S naší výrobou se soustředíme na detaily a kvalitně odvedenou práci. Stále hledáme zlepšení a nové designy,“ říká Martina Bedrnová, která spolu s manželem založila značku Drum Barrel Furniture.

„S nápadem přišel na konci loňského roku manžel, který se před dvěma lety rozhodl odejít z pozice manažera a obchodního ředitele stavební společnosti a začal se naplno věnovat svému celoživotnímu koníčku – automobilovým veteránům a jejich opravám,“ říká Bedrnová.

V nabídce mají manželé vše možné. Nabízejí křesla, stolky, skříňky a další...
Nábytek ze starých barelů

V nabídce mají manželé vše možné. Nabízejí křesla, stolky, skříňky a další netradiční doplňky. Nábytek z barelů se díky povrchové úpravě hodí do interiéru i exteriéru. Cena se liší podle druhu výrobku, povrchové úpravy a designu, použití kůže nebo koženky. Za „zrenovované“ barely ale zaplatíte nejméně šest tisíc korun. 

„Všechno začíná sháněním prázdných sudů. Zatím využíváme kontaktů od kamarádů a známých a sběrné dvory. Doba samotné výroby se liší podle typu finálního produktu, tedy zda se jedná o křeslo, stolek, umyvadlo nebo skříňku. Pak následuje měření, řezání, broušení, olemování, výběr vhodné barvy sedáku a opěradla podle přání zákazníka, případně vyšití loga na polstrování sedáku. Čalounické práce a výšivky objednáváme u našich dodavatelů, čalounictví Hummel a firmy Kapatex, se kterými máme už dlouholeté vztahy z jiných oborů, výplň z polystyrenu nám dodává firma SEPAS,“ vysvětluje Bedrnová. 

V květnu můžete výrobky vidět na výstavě Prague Design Week, na podzim by se manželé rádi zúčastnili Designbloku v Holešovicích. 

apeAlena Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz