Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stoleček i křeslo. Manželská dvojice vyrábí nábytek ze starých barelů

Design

  6:50
Skříňky, křesla i stolky. To vše se dá vyrobit z průmyslových plechových sudů. „Sedáky z kovových sudů zahlédl manžel při návštěvě autosalonu v Itálii. Nejedná se tedy o původní nápad, ale o jeho vylepšení a rozšíření sortimentu. S naší výrobou se soustředíme na detaily a kvalitně odvedenou práci. Stále hledáme zlepšení a nové designy,“ říká Martina Bedrnová, která spolu s manželem založila značku Drum Barrel Furniture.

Nábytek ze starých barelů, na obrázku křeslo foto: Drum Barrel Furniture

„S nápadem přišel na konci loňského roku manžel, který se před dvěma lety rozhodl odejít z pozice manažera a obchodního ředitele stavební společnosti a začal se naplno věnovat svému celoživotnímu koníčku – automobilovým veteránům a jejich opravám,“ říká Bedrnová.

V nabídce mají manželé vše možné. Nabízejí křesla, stolky, skříňky a další...
Nábytek ze starých barelů

V nabídce mají manželé vše možné. Nabízejí křesla, stolky, skříňky a další netradiční doplňky. Nábytek z barelů se díky povrchové úpravě hodí do interiéru i exteriéru. Cena se liší podle druhu výrobku, povrchové úpravy a designu, použití kůže nebo koženky. Za „zrenovované“ barely ale zaplatíte nejméně šest tisíc korun. 

„Všechno začíná sháněním prázdných sudů. Zatím využíváme kontaktů od kamarádů a známých a sběrné dvory. Doba samotné výroby se liší podle typu finálního produktu, tedy zda se jedná o křeslo, stolek, umyvadlo nebo skříňku. Pak následuje měření, řezání, broušení, olemování, výběr vhodné barvy sedáku a opěradla podle přání zákazníka, případně vyšití loga na polstrování sedáku. Čalounické práce a výšivky objednáváme u našich dodavatelů, čalounictví Hummel a firmy Kapatex, se kterými máme už dlouholeté vztahy z jiných oborů, výplň z polystyrenu nám dodává firma SEPAS,“ vysvětluje Bedrnová. 

V květnu můžete výrobky vidět na výstavě Prague Design Week, na podzim by se manželé rádi zúčastnili Designbloku v Holešovicích. 

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat