3. srpna 2014 7:08 Lidovky.cz > Relax > Design

Tipy CZECHDESIGN na srpen: Brno žije designem

26. mezinárodní bienále grafického designu Brno | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 26. mezinárodní bienále grafického designu Brno | foto: Archiv MG

BRNO Srpnové designové tipy neziskové organizace Czechdesign jsou zaměřené na Brno. Stejně jako každý měsíc, i tentokrát se jedná o mix kulturních akcí, zajímavé kavárny a módy. V srpnu totiž Brno žije designem.

26. mezinárodní bienále grafického designu Brno

26. mezinárodní bienále grafického designu Brno

Milovníci designu by neměli Brno minout, protože tam až do 26.10. potrvá Mezinárodní bienále grafického designu. Probíhá ve třech budovách Moravské galerie a zaměřuje se na studentské práce. Zaujala nás např. výstava Vzít si linku na procházku mapující různé přístupy k výuce designu na školách v Basileji, v Lisabonu, v Talinu a v Brně.

Stálá expozice Užité umění a design v Uměleckoprůmyslovém muzeu

Stálá expozice Užité umění a design v Uměleckoprůmyslovém muzeu

Když jsme s kolegy diskutovali o tom, kterou českou veřejnou instituci považujeme za pokrokovou a nikoli ustrnulou, jednoznačně jsme se shodli právě na Moravská galerii v Brně. Její otevřenost potvrzuje i možnost bezplatné návštěvy stálých expozic. Mezi ně patří i expozice užitého umění a designu v Uměleckoprůmyslovém muzeu.

Industra Coffee

Industra Coffee

Pokud byste rádi navštívili méně tradiční místo, můžete se vydat do areálu mrazíren na Masné (není to daleko od autobusového nádraží Zvonařka) vypátrat halu Industra. Ukrývá v sobě ateliéry, galerii i kavárnu. Industra Coffee příhodně vsadila na syrový průmyslový vzhled a kávu připravenou předními českými baristy. Po otvírací době zapátrejte mezi aktuálními informacemi na Facebooku.

La Bohéme Café

La Bohéme Café

Kávu doporučujeme i v Praze, a to v nové kavárně La Bohéme Café, která vypadá spíš jako nábytkový showroom okořeněný knihovnou a mnoha živými rostlinami. O kvalitě La Bohéme kávy není potřeba pochybovat, takže když se ocitnete v okolí Sázavské ulice na Vinohradech, určitě se do originálního a svěžího prostoru kavárny běžte podívat.

zZačka ODIVI

Značka ODIVI

Nakonec vás zveme k nahlédnutí do lookbooku úspěšné mladé návrhářky ODIVI. Ke kolekci pro JARO/LÉTO 2014 vznikl módní editorial, který zachycuje zvláštní okamžiky splynutí mezi dvěma postavami. Autorem fotografií je Aneta Benediktová a podařilo se jí vyjádřit jemnost a variabilitu, které návrhy ODIVI obsahují.

Designové tipy od CZECHDESIGN

Začátkem každého měsíce vám neziskovka CZECHDESIGN připomene, na co byste následujících 30 dní neměli zapomenout a co je zajímavého nejen na české designové půdě. A proč zrovna CZECHDESIGN? Podpoře a propagaci českého designu se věnuje už deset let, provozuje Galerii/CZD zaměřenou na design (Vojtěšská ulice v Praze), pořádá workshopy pro veřejnost a soutěže pro designéry. Myslíme si, že se CZECHDESIGNU tyto aktivity velmi daří a mohl by být skvělým designovým rádcem pro čtenáře serveru Lidovky.cz.

Nezisková organizace CZECHDESIGN

Nezisková organizace CZECHDESIGN

Zuzana Kučerová a Petra Zacpalová, CZECHDESIGN

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!