Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Křeslo z plyšového medvěda, Brno vystavuje studentský design

Design

  7:00
BRNO - Originální nábytek, šperky i módu vystavuje Technické muzeum v Brně. Autory jsou mladí umělci, kteří se přihlásili na mezinárodní bienále studentského designu nazvané design.s. Pořadatelé chtějí akci v budoucnu dále rozvíjet a v návaznosti na tradici Design centra, jež zaniklo v roce 2007, představit Brno jako město designu.

Ve výstavních síních zaujme například křeslo v podobě medvěda, stejně jako svítidla z neobvyklých materiálů, sklo, bytové doplňky, ale také návrhy strojů. Celkem do Brna dorazilo 470 přihlášek z 26 vysokých i středních škol v sedmi zemích. Odborná komise vybrala 238 prací.

Mezinárodní bienále studentského designu nazvané design.s v Technickém muzeu v...

Mezinárodní bienále studentského designu nazvané design.s v Technickém muzeu v...

Podle Marka Kozla z Technického muzea Brno je patrné, že se mladí designéři nebojí prezentovat a konfrontovat své práce s ostatními. Nechybí jim odvaha, ovšem ani schopnosti. Studentská tvorba se vyznačuje propracovaným technickým řešením, funkčností i nekonvenčním, originálním vzhledem, uvedli pořadatelé.

Výstava potrvá do 5. října, přičemž v posledních třech dnech ji završí festival nazvaný Meet Czech Design. Na celém bienále se kromě Technického muzea Brno podílí také Vysoké učení technické v Brně, Technická univerzita v Liberci a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíne.

Mezinárodní bienále studentského designu nazvané design.s v Technickém muzeu v...

Mezinárodní bienále studentského designu nazvané design.s v Technickém muzeu v...

Výstava se termínově kryje s tradičním, celosvětově známým Mezinárodním bienále grafického designu Brno, které je letos shodou okolností věnováno taktéž studentské tvorbě, ovšem nikoliv z oblasti průmyslového a produktového designu. Bienálové výstavy ve třech palácích Moravské galerie v centru města potrvají celé léto, tvoří je plakáty, knihy, písma a další grafické práce vzniklé na uměleckých školách po celém světě.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat