Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tipy na designové vánoční dárky podruhé: akce, na kterých pořídíte

Design

  12:00
Jestli nenávidíte obcházení přelidněných obchodů a představa pětipatrového nákupního centra vám způsobuje nevolnost, potěší vás několik předvánočních akcí, na kterých sice jde o nakupování, jeho forma má ale velmi sympatický charakter.

Obchod Papelote si přichystal papírový worskhop foto: archiv A1 architects

FASHION SHAKE IV

Pražská La Gallery Novesta (Elišky Krásnohorské 9) ve středu večer potěší příznivce české módy. Magické datum 12.12.2012 si showroom vybral pro další z oblíbených módních otřesů, tentokrát představí novinky i starší kousky československá smetánka: módní designérka roku Zuzana Kubíčková, designéři roku Dan Pošta a Zdeněk Vacek (Zorya) a jeden z nejvýraznějších slovenských návrhářů Marcel W. Holubec.

Kolekce Virus vystavená na Designbloku

DESIGN MEZI BANÁNY

Magické datum 12.12.2012 se s designem spojí i ve Zlíně, na čtvrtém pokračování akce s názvem Design mezi banány se představí Lichi, Youngprimitive, Popular, Nonclone, Najs, Stellion, Skafandr, Fabrikanatrika, Dado, Bačuta, Ma.la da.ša, hračky od atelieru Koira-kissa, Houseboard, Coolich a lyže Oxskis. V sítotiskové dílně si budete moci vytvořit triko přesně podle svých představ a večer bude patřit Djs.

Co najdete na VNUK Marketu: Porcelánová klasika Najs

VŠUP SHOP

Od čtvrtka 13.12.2012 do neděle 16.12.2012 se na půdě Vysoké školy uměleckoprůmyslové opět odehraje VŠUP SHOP, na kterém seženete jinak nedostupné kousky talentovaných studentů. Hlavní roli bude hrát móda a šperky, nabídku však zpestří třeba porcelán nebo Katedra volného umění. Letos se akce ujal návrhář Pavel Ivančic (Muset): „Pevně věřím, že letošní VŠUP SHOP se posune o úroveň výš. A to nejen díky kvalitě nabízených produktů, ale také koncepční formou prezentace.“ A kdo konkrétně se na akci představí? Ty formy, Nastassia Aleinikava, Stanil Stanchev, AWKWARD, Pavel Berky, Romana Jakešová, Karolína Juříková, Zuzana Kubíčková, Jana Mikešová, Lucie Riessová, Tereza Ujevičová, Viktoria Yash ,Barbora Fialová, SISTERSCONSPIRACY a MUSET.

Karolína Juříková: Šaty navržené v rámci soutěže SIMPLY for SIMPLE

WORKSHOPY V CZECHDESIGNU

Po loňském úspěchu pořádá nezisková organizace CZECHDESIGN opět sérii předvánočních worshopů. Začíná se už tuto sobotu 14.12.2012 grafikou, pod vedením designérky Radky Pitrmucové budou vznikat trička a tašky. Úterý 18.12.2012 bude patřit šperkům a 20.12.2012 pak proběhne Design Menu.

Loni se v Czechdesignu zdobily perníčky, letos to budou trika a tašky

PAPELOTE ORIGAMI

Jestli vás spíš než dárky zajímá zdobení stromečku, měli byste se rychle registrovat na čtvrteční papírový workshop Papelote, který bude zaměřen nejen na vánoční hvězdy. Pospěšte, je posledních pár míst!

Papelote

PECHA KUCHA

Pokud jste příznivci tohoto japonského projektu, máte v blízké budoucnosti dvě možnosti. V Ostravě se tuto sobotu 15.12.2012 odehraje třetí největší Pecha Kucha Night na světě (v legendárním Gongu se více než 1500 divákům představí třeba Maxim Velčovský, Jiří Pelcl, Denisa Nová a mnoho dalších), železnobrodskou variantu, která se uskuteční o den dříve v pátek 14.12.2012, doplní obchod s produkty prezentujících se designérů (OKOLO, Věra Nováková, LLEV...).

Okolo

DYZAJN MARKET

V neděli 16.12.2012 najdete na piazzetě Národního divadla mnoho ručně vyráběných produktů i trochu designu. Kromě módy a šperků budou k mání třeba brašny Playbag nebo porcelán Sarkas.

Aleš Loch a Plabag Sherpa

designSUPERMARKET V BERLÍNĚ

Archa má sice v těchto dnech už zavřeno, designSUPERMARKET má otevřeno dál. Jen o pár set kilometrů severněji, v galerii TZB v Berlíně. Od 13. do 15.12.2012 zde můžete nakoupit produkty značek deFORM, CHATTY, Martin Žampach, Kristýna Javůrková, Leeda, Janja Prokić, Eva Růžičková, UNOSTO, Papelote, Batoušek a magazíny Komfort, Okolo a Pedal Project. Krom toho nabízí předvánoční Berlín mnoho zajímavých prodejních akcí, za návštěvu rozhodně stojí slavné bleší trhy.

Janja Prokic

DESIGN SHENKEN VE VÍDNI

Spojit příjemné s užitečným můžete každý předvánoční víkend výletem do Vídně. Kromě skvělých výstav a proslulých trhů se zde koná i akce s názvem Design Schenken. Looshaus zaplní práce rakouských designérů (móda, šperky, ilustrace, ale i hřebeny, brašny a mnoho dalšího), z České republiky do Vídně míří firma LUGI, která nabídne třeba dřevěné mlýnky 01.

Mlýnek 01

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Pečujte o svou pokožku s kouzelnými oleji Bi-Oil
Pečujte o svou pokožku s kouzelnými oleji Bi-Oil

Proč je nutné v létě dvojnásob pečovat o pokožku? Protože právě v létě je vystavena mnoha negativním vlivům. Zapojte se proto do soutěže o 6...

Mohlo by vás zajímat