Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
130 let

Lidovky.cz

Nejhorší vánoční dárek? Naše CD, vtipkují Nightwork

Magazín

  7:00
Největší vánoční trapas? Když koupíte dárek, který se nelíbí a nehodí nikomu. Server Lidovky.cz představuje vánoční dárky, které nikdy nekupujte. Ušetříte si rozpaky a nepříjemnou situaci u stromečku. S nápady nám pomohla třeba bloggerka Ada, designér Maxim Velčovský, herec Jiří Mádl či propagátor kvalitního jídla Roman Vaněk.

skupina Nightwork foto: ČTK

Každý z nás to zažil. Vedle dárků, které vám udělají radost se pod stromečkem objeví i ty, u kterých lze jen stěží předstírat, že se vám hodí a potěšilo vás, že jste je dostali. Server Lidovky.cz sestavil seznam takových vánočních dárků, které je opravdu lepší nekupovat.

Podívejte se na další díly vánočního seriálu

Mezi taková vánoční překvapení určitě patří bačkory, pyžamo a ponožky. Klasické trio, takzvaných 'měkkých' dárků se pod stromečkem objevuje každý rok. To už je lepší nedávat dotyčnému nic.

Do podobné kategorie spadají i další 'nouzovky' - levné deodoranty a nekvalitní kosmetika. Nejen, že jde o neosobní dárky, které většinou putují do dalších domácností, ale ten u koho skončí, nakonec riskuje ještě alergickou vyrážku a podráždění pokožky.

Vtipné dárky? Radši ne

Rádoby vtipné dárky jako je zástěra na vaření s potiskem nahé postavy, formička na pečení ve tvaru penisu nebo dortové svíčky podobající se pánskému přirození se hodí možná tak pro kamarády, i když o tom lze také pochybovat. Rodinným příslušníkům je ale rozhodně nepořizujte. Radost neuděláte ani povlečením do výbavy, prošlou bonboniérou či jinou sladkostí a v neposlední řadě také nepadnoucím oblečením.

Přinášíme tipy na vánoční dárky

U praktických dárku je to složitější, někdy se opravdu hodí, ale kupovat přítelkyni žehlicí prkno, prací prášek nebo dokonce prachovku, to je neodpustitelné. Úsměv ji na rtech nevykouzlí ani posilovací stoj a cokoli, co naznačí, že by měla na své váze zapracovat. Do této kategorie spadá také balení toaletního papíru. Ruku na srdce, kdo z nás by ho chtěl dostat?

Nejhorší dárky podle slavných

Při vymýšlení nejhorší dárků oslovil server Lidovky.cz i slavné osobnosti. A herci, zpěváci a další umělci byli při vymýšlení "vánočních katastrof" opravdu kreativní. "Nejhorším vánočním dárkem by byl poukaz na dovolenou v březnu, kam bych samozřejmě musel jet a tím pádem bych si musel nechat ujít tu srandu s volbou prezidenta," vzkázal třeba herec Jiří Mádl. 

Herec Jiří Mádl.
Designér Maxim Velčovský

Do politiků se pustil i designér Maxim Velčovský. "Nejhorším vánočním dárkem je pro národ zvolení Pavla Blažka ministrem spravedlnosti. Pavel Blažek je horší než ponožky," říká Velčovský.  

'Nejhorší dárek je CD kapely Nightwork'

A co za nejhorší vánoční dárek považují členové skupiny Nightwork? "Poukaz na privátní koncert kapely NightWork bez možnosti přivolání kardiopulmonální resuscitační lékařské pomoci. Nový Mayský kalendář s podrobným značením všech konců světa nebo CD kapely NightWork," vzkázali serveru Lidovky.cz.

To herec Petr Čtvrtníček má jiné starosti. Na otázku, který dárek považuje za nejhorší, odepsal pouze: Renault Thalia.

Propagátor kvalitního jídla a šéf Pražského kulinářského institutu známý z pořadu Peklo na talíři Roman Vaněk má v dárcích také jasno. "Mimo legračních připitomělých "kuchařek" Prostřeno od Jablůnkova po Aš a legračních knížek Jirky Babici není blbých vánočních dárků," vzkázal.

Šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk.
Módní blogerka Ada.

"Každý odmalička ví, že existují tři druhy dárků: měkké, tvrdé a tenké. A měkké jsou vždycky nejhorší, protože to jsou ponožky, svetry, pyžama a další nepotřebnosti. Já mám měkké naopak ráda, ale děsí mě, že by mi někdo v dobrém úmyslu koupil příšerný měkký dárek, který bych pak musela nosit! Nejvíc by se mi zježily vlasy z nějaké pěkné krabicovité polyesterové halenky z tržnice nebo z pytlovitého umělinového svetru," říká bloggerka Ada, zakladatelka serveru Módní peklo.

Před ošemetnými 'měkkými' dárky varuje i čerstvá Miss Earth Tereza Fajksová. "Napadly mě ponožky, ale ty zrovna docela potřebuju, protože můj pejsek s chutí hryže všechny, které najde," odpověděla na otázku Fajksová. Nezáměrně vybrala i poslední radu na závěr, když vzkázala, že dárky, které jsou darovány od srdce se nehodnotí.

Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku
Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku

V Moravské metropoli se rozkládá zábavní park BRuNO, který přináší nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek jak pro děti, tak i pro dospělé. Maskot...