Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tramvaj T3 Coupé získala prestižní ocenění German Design Award 2021

Design

  12:33
Známá česká produktová designérka Anna Marešová získala další mezinárodní ocenění. Porota prestižní mezinárodní soutěže German Design Award udělila ocenění Gold (1. místo) tramvaji T3 Coupé navržené designérkou Annou Marešovou a jejím týmem pro Dopravní podnik města Prahy.

Celý projekt včetně návrhu až po kompletní výrobu vozu trval dva roky. Na podobě tramvaje spolupracoval DPP se studiem Anna Marešová designers. foto:  Petr Topič, MAFRA

T3 Coupé
T3 Coupé

Výletní tramvaj pro Prahu T3 Coupé, získala v soutěži nejvyšší ocenění Gold. Cena se uděluje za excelentní, komplexní a inovativní designový počin, který je zásadním obohacením celého odvětví. Pro T3 Coupé je to tak po loňském Red Dot Design Award už druhé významné mezinárodní ocenění.

„Před dvěma lety jsme představili veřejnosti tramvaj T3 Coupé. Moc mě těší, že se tramvaj stala neodmyslitelnou součástí Prahy a zájem o projížďku má stále více jejich fanoušků. A tak mám samozřejmě velkou radost i z tohoto prestižního ocenění, které je velkým zadostiučiněním všem celému týmu,“ přiznává designérka Anna Marešová.

Pražský dopravní podnik připravuje výrobu tramvaje, kterou plánuje pronajímat...

T3 Coupé vzniklo před dvěma lety. Anna Marešová se svým týmem vytvořila návrh pro Dopravní podnik hlavního města Praha, který je investorem zároveň provozovatelem tramvaje. T3 Coupé navazuje na tradici legendárních tramvají Tatra T3 designéra Františka Kardause (1908-1986), respektuje její autentický vzhled a poetiku, ale zasazuje ji do nového kontextu. Polootevřený vůz nabízí nejen zážitek z jízdy po Praze, ale i ze stylového interiéru. Tramvaj si lze pronajmout během celého roku.

German Design Award je jednou z nejznámějších designových ocenění. Od svého založení v roce 2012 každoročně vyhledává, sleduje a oceňuje zásadní trendy v oboru a jedinečné počiny na poli produktového a komunikačního designu. Vítězné projekty podléhají přísným kritériím výběru. Slavnostní předání ceny je plánováno na únor 2021.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!