Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Zářijový Prague Fashion Weekend představí přes 30 návrhářů

Design

  7:00
PRAHA - Více než 30 českých a slovenských návrhářů se představí na módní akci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend (MBPFW), která se 18. až 22. září uskuteční v centru Prahy kolem Pařížské ulice. Tváří akce, jejímž posláním je především podpora mladých talentovaných tvůrců, je letos slovenská top modelka Viera Schottertová. Grafický vizuál letošního ročníku spolu s nastíněním programu v úterý organizátoři představili novinářům.

Prague Fashion Weekend foto: www.praguefashionweekend.cz

"Program bude podobný jako loni, tedy denní přehlídky s doprovodnými akcemi jako jsou workshopy, after party a fashion koktejly, kde si všichni řekneme, co se nám nejvíc líbilo," uvedla ředitelka akce Janina Šlemínová s tím, že konečný koncept ještě není finální. "Teď nás čeká práce poskládat mozaiku tak, aby byl program zajímavý a měl logickou návaznost. V polovině července by měl být program venku," doplnila.

Přehlídky se uskuteční ve stanu pro 700 diváků

Přehlídky se uskuteční v ohromném módním stanu, který nabídne 600 míst na sezení a 100 míst na stání. Na závěrečném večeru se budou prezentovat finalisté soutěže mladých designérů, které bude vybírat odborná porota. V jejím čele stane malajský designér Jimmy Choo. "Přijede sem proto, aby mladé návrháře podporoval a motivoval," uvedla kreativní ředitelka MBPFW Olo Křížová s tím, že do soutěže se zatím přihlásilo kolem 40 tvůrců.

Na módním víkendu se kromě mladých talentů představí známé módní značky i zavedení designéři jako například Jakub Polanka. Návrhář zatím do detailů neví, co bude prezentovat. "Teď mám vizi, která získává přesnější obrysy. I pro mě to tedy bude překvapení," řekl. Novinkou letošní ročníku bude online streaming, kdy lze přes internet téměř v reálném čase sledovat, co se děje na akci. Lístky na MBPFW lze objednávat přes web projektu.

Autoři: ,

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč