9. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Nejlepší alkohol světa? Becherovka i český absint

Absint - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Absint - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Mezi deset nejlepších alkoholických nápojů světa se v anketě vyhlášené turistickým průvodcem Lonely Planet dostaly i Becherovka Original a Absint z České republiky.

Kromě Becherovky a absintu se v žebříčku umístilo například také japonské Saké, které bylo zařazeno na první místo, irské pivo Guinness či belgické pivo.

"Zhotoven z pelyňku, fenyklu a anýzu má ´zelená víla´ efekt podobný opiu," píše server o Absintu s poukazem na to, že byl během 19. století v mnoha evropských zemích zakázán a nyní jej vlády povolují pouze s omezeným množstvím thujonu. To je z pelyňku pocházející esenciální olej, který je považován za toxický.

Deset nejlepších alkoholických nápojů světa podle Lonely Planet
pořadínápojpořadínápoj
1.japonské saké6.brazilská Caipiroska
2.irský Guinness7.česká Becherovka
3.belgické pivo8.George Dickel Tennessee Whisky
4.český absint9.mexická tequila
5.burgundské víno10..polská vodka

U Becherovky pak server upozorňuje na to, že její složení znají pouze dva lidé. "Jsme nadšeni, že si Becherovka udržela místo v Top10 i pro tento rok," komentoval zařazení nápoje do první desítky obchodní ředitel společnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka Erik Čížek.

Kromě českých zástupců je v desítce nejlepších alkoholických nápojů světa také například burgundské víno, brazilská Caipiroska, George Dickel Tennessee Whisky ze Spojených států či mexická tequila.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz