Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Jídlo

Na český trh potravin se vtěsná další nováček - řetězec Delmart

Supermarket. Ilustrační foto

Supermarket. Ilustrační foto foto: Shutterstock

PRAHA - Na český trh vstupuje potravinářský řetězec Delmart, společnost plánuje vybudovat v Česku síť 20 supermarketů. Uvedl to majitel společnosti Dušan Mrozek. První prodejna s bistrem a pekárnou o prodejní ploše 500 metrů čtverečních se tento týden otevírá v Praze na Zlatém Andělu.
  6:00

"Expanzi plánujeme, jednáme o několika dalších lokalitách v Praze, další obchody otevřeme v průběhu několika měsíců. Počet prodejen není omezen, reálné je otevřít 20 prodejen během dvou let. Franšízy neplánujeme," uvedl Mrozek, bývalý předseda představenstva české pobočky řetězce Marks & Spencer.

Delmart nabízí pětinu sortimentu pod vlastní privátní značkou. Na silně konkurenčním českém maloobchodním trhu se chce zaměřit na prodej kvalitních potravin. Nabídne mimo jiné pečivo z vlastní pekárny a od malých specializovaných pekařů, či maso a uzeniny podle vlastních receptur a bez přídatných látek.

Orientace na tuzemské potraviny

Součástí první prodejny je bistro a kavárna. "Tuzemští dodavatelé představují přibližně 80 procent celkového počtu dodávek," uvedl Mrozek. Počet obchodníků, kteří se začínají specializovat na tuzemské regionální potraviny, v poslední době rychle roste.

Například řetězec Billa chce do příštího roku zvýšit podíl českých potravin ve svých obchodech z 68 na 75 procent. Podíl tuzemských potravin se v českých obchodních řetězcích nyní pohybuje od 40 do 75 procent. Regionální potraviny nabízejí v ČR také sítě farmářských obchodů Sklizeno či Náš Grunt a desítky farmářských trhů.

Autoři: ,