Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jídlo

Manifesto se rozrůstá, nový gastronomický koncept vyroste na pražském Andělu

Vizualizace Manifesta Anděl foto: Manifesto

Manifesto chystá otevření nového gastronomického konceptu pod širým nebem, uzpůsobeného pro celoroční provoz. Ujme se neutěšeného nároží mezi Andělem a Na Knížecí. Vznikne zde moderní gastronomický koncept se třinácti restauracemi a dvěma bary využívající modulární konstrukci. Manifesto zútulní i přilehlé uliční prostranství.
  5:00

Zcela novým prvkem bude hydroponická vertikální farma, která ukáže, jak lze pěstovat listovou zeleninu bez nároku na půdu. Výpěstky budou využívány v kuchyních Manifesta. Principy udržitelnosti se promítají také v řešení technologií, Manifesto Anděl bude napojeno na energii z obnovitelných zdrojů od Nano Energies a zavede řadu udržitelných inovací. 

„Anděl je přesně ta lokalita, která si podobný projekt zaslouží a je pro něj jako stvořená. Upřímně se těším, protože Manifesto areál bývalé vietnamské tržnice oživí a výrazně promění i strukturu návštěvníků, což se příznivě odrazí i na pocitu vyšší bezpečnosti. Bude to pěkné místo pro setkávání aktivních lidí nebo rodin s dětmi a jsem přesvědčená, že celkově zvýší atraktivitu Anděla, jako širšího centra metropole,“ sdělila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Místo, kde vznikne gastronomický koncept Manifesto Anděl
Vizualizace Manifesta Anděl

Manifesto Anděl se chce stát gastronomickým cílem jen pár kroků od dopravního uzlu, obchodních, zábavních a sportovních center a kancelářských sídel. „Nic se nevyrovná pocitu být v krásném prostředí na čerstvém vzduchu, a čím víc jsme omezováni, tím víc se lidem chce ven. Manifesto pokračuje ve své expanzi navzdory pandemii,“ vysvětluje zakladatel Martin Barry.

A dodává: „Chceme být tahounem trendů v gastronomii a místem, které nezávislým podnikatelům umožní snadno začít, získat férové marže a soustředit se na tu nejdůležitější část své práce - přípravu fantastického a autentického jídla. Vytváříme koncept, který bude dobře fungovat v online i offline prostředí, a nechceme dělat kompromis ani na jedné straně.“

Manifesto Anděl se nachází jen pár minut od Manifesta Smíchov, které fungovalo od léta 2019 a před pár dny obnovilo provoz po nucené pandemické přestávce. Tým architektů Chybík+Krištof, kteří jsou autory původního návrhu, dostal za úkol znovu využít mobiliář a materiály z Manifesta Smíchov - kontejnery, osvětlení, nábytek i podlahy. Pro lokalitu Anděl vznikne nový design zhruba trojnásobné velikosti.

Vizualizace Manifesta Anděl
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!