Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Víte, jak se liší rakouská a česká kuchyně?

Výstavu Sousedé na talíři doplňují i dobroty z místního pekařství.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výstavu Sousedé na talíři doplňují i dobroty z místního pekařství. | foto: ČTK

Sousedé na talíři, Die Nachbarn auf dem Teller, je název výstavy, která v těchto dnech doputovala do Telče. V městské galerii Hasičský dům můžete poznat historii, společné i rozdílné rysy gastronomického umění jižní Moravy, Horácka a Dolního Rakouska od druhé poloviny 19. století po dnešek. Potrvá až do 8. ledna 2012.

"Význam gastronomie v cestovním ruchu neustále stoupá a stále více lidí se zajímá nejen o to, co jí, ale i o historii jednotlivých kuchyní a kvalitu použitých surovin," řekla jedna z organizátorek, Zuzana Vojtová z Centrály cestovního ruchu.

Prohlédnout si tu můžete i různé formy na pečení.

Prohlédnout si tu můžete i různé formy na pečení.

Návštěvníci regionu si podle ní stále častěji přejí poznat chutě a vůně místní kuchyně a přirozeně je srovnávají se specialitami ostatních regionů, které navštívili nebo kde žijí.

Výstava Sousedé na talíři v Telči.

Výstava Sousedé na talíři v Telči.

Na výstavě v Telči se mohou seznámit s přípravou jednoduchých pokrmů i s mistrovským kulinářským uměním včetně slavnostních tabulí. Základ výstavy tvoří fotografie, texty a videoprojekce, ale také trojrozměrné předměty, třeba kávomlýnky a různé formy na pečení.

Výstavu Sousedé na talíři doplňují ji třeba různě zdobené vánoční stromečky, aranžmá i vánoční pečivo z místního pekařství.

Výstavu Sousedé na talíři doplňují ji třeba různě zdobené vánoční stromečky, aranžmá i vánoční pečivo z místního pekařství.

Výstava, která do Telče doputovala z dolnorakouského zámku Wilfersdorf, získala na Vysočině adventní rozměr. Doplňují ji třeba různě zdobené vánoční stromečky, aranžmá i vánoční pečivo z místního Markova pekařství.

,
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....